Аеродром и Ново Лисиче од утревечер без вода


Корисниците од високата зона на населбите Аеродром и Ново Лисиче утре ќе останат без вода.

Утре поради дефект на водоводна цевка на улица Новопроектирана – Сервисна зона југ во населбата Кисела Вода, без водоснабдување од 23 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците од високата зона во населбите Аеродром и Ново Лисиче, информира ЈП „Водовод и канализација“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1