Ахмети: Ќе преговараме со првата партија која доби најмногу мандати (Видео)


Лидерот на ДУИ Али Ахмети за ТВ 21 потврди дека ќе преговара за формирање на нова влада со победничката, односно со партијата која има освоено најмногу мандати на изборите.ahmeti

Но во исто време Ахмети и негира дека досега имало било какви официјални средби помеѓу него и Груевски, или пак средби на ниво на работни групи.

Сепак Ахмети не одговори на изјавата на Груевски дека доколку ДУИ не го почитува принципот на преговарање со победникот, тогаш ниту неговата партија нема да го почитува овој принцип на наредните избори

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1