Aнглиската верзија на „Лисја есенски“ (ВИДЕО)


„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија.

dan.jpg500

Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски јазик.

Во продолжение слушнете дел од англиската верзија на „Лисја есенски“ која звучи подеднакво совршено како на македонски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1