Archive by Author

(Не)пристојна трампа – Меркел дај 7 милијарди ќе ти ја дадам Тимошенко

Украинскиот претседател Виктор Јануковиќ и понудил на Ангела Меркел да плати “откуп” од седум милијарди долари за екс премиерка Јулија Тимошенко, тврди поранешниот шеф на украинското претседателство Олег Рибачук.

______________________________________________________________________________________________________

Johnson & Johnson призна дека има отровни состојки во козметиката – ќе ги тргнеле до 2015 – а дотогаш ????

Производите за возрасни ќе се преформулираат до крајот на 2015 година. Прашањето е а што дотогаш – овие производи се користат и за бебиња ?????

______________________________________________________________________________________________________

Полицаец се убил во граничната полициска станица кај Куманово

31 годишен полицаец се се застрелал со автоматска пушка во просториите на граничната полициска станица Сопот кај Куманово.

______________________________________________________________________________________________________

Украина ги укина визите за Македонија

Македонците можат да патуваат во Украина без визи до 15 март идната година.

______________________________________________________________________________________________________

Од Лондон до Њујорк за 1 час – нов супер соничен авион – арно ама пробниот лет тотално фијаско

Вчера бил тестиран суперсоничен авион кој што може да го мине Атлантикот за помалку од еден саат. Министерството за одбрана на САД првично изјави дека пробниот лет бил успешен, леталото го нарекоа „Wave Rider“, затоа што всушност лета благодарение на ударните бранови на небото.

______________________________________________________________________________________________________

Бизарно: Со години спиел до неговата мртва сопруга Фото/ Видео

За да не се распадне телото на неговата сопруга, Ван направил процедура слична на балсамирање, само што во овој случај тој користел глина која ја нанел на целото тело на неговата сопруга, а најголема количина на лицето.

______________________________________________________________________________________________________

Се самоубил басистот на Елтон Џон

Долгогодишниот басист на Елтон Џон, Боб Бирх почина. Според TMZ, се работи за самоубиство. Боб имаше 56 години.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан Супермен уапсен во шопинг центар во Шведска

Неименуваиот норвежанин облечен во костум од Супермен го забележале во шопинг центар во шведскиот град Лулеа.

______________________________________________________________________________________________________

И официјално Ван Перси во Манчестер Јунајтед

Челниците на Манчестер Јунајтед и официјално успеаа да постигнат договор со играчот на Арсенал, Робин ван Перси за негов трансфер на Олд Трафор, е објавено на официјалната страна на клубот од Манчестер.

______________________________________________________________________________________________________

,,Бесими е храбар лидер,, – САД го подржа потегот на министерот во Слупчане

Амбасадата на САД во Македонија изрази подршка за потегот што го направи министерот Бесими при поклонувањето со 5 мина офицери на АРМ на споменикот на ОНА во Слупчане.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Арбен Џафери

Почесниот претседател на ДПА Арбен Џафери почина попладнево во 15.50, потврдуваат од Клиниката неврохирургија, информира Макфах.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Во Австралија на кутиите цигари не смее да има марка само мало лого и ,,одвратни,, слики

Од декември во Австралија сите кутии цигари ќе се унифицирани. Нема да се разликуваат кутиите. Сите ќе се во зеленкаста боја со ,,одвратни фотографии,, на нив, а производителот смее да го стави само своето лого и тоа по однапред утврдена големина и изглед.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ – аукцијата во тек – сега вреди 430 фунти – грчкото 600 фунти

Во тек е интернет аукција на предметите од Олимпијадата во Лондон. Спортистите по завршувањето на игрите оставија дел од својата гардероба, реквизити и други предмети кои сега се дел од аукцијата.

______________________________________________________________________________________________________

За на одмор нема штедење – сме им оставиле на Грците 550 милиони евра

„Граѓаните на ФИРОМ од почетокот на 2012 година, во Грција вкупно потрошиле 550.000.000 евра и со тоа се најдобри туристи за оваа година“

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Крокодил нападна чувар пред престрашени дечиња

Во зоолошка градина во Охајо за време на престава за дечиња и други гости крокодилот го нападна тренерот.

______________________________________________________________________________________________________

ЗАФИР ХАЏИМАНОВ – Благодарам, моја мила Македонијо!

,,Да бидеш едно зрнце од охридски бисер во тој прекрасен распеан мозаик е од БОГА дарба! Благодарам „Охрид фест“. Благодарам моја мила Македонијо,,

______________________________________________________________________________________________________

,,КРАДЦИ,, АМАН доста беа поскапувања – прв протест во Скопје и Битола

Неколку стотици граѓани вчера се собраа пред зградата на плоштадот Пела да протестираат пред Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пекол во Франција – младите запалија училиште и кршеа по улиците

Нереди на север на Франција. 16 полицајци се повредени, причинета голема материјална штета. Млади во градот Амјен го запалиле училиштето и младинскиот центар, ги одземале автомобилите од возачите, ја нападнале и полицијата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1