Банкнотата од 50 евра може да се замени и за 500 евра


Банкнотата од 50 евра може да се замени и за 500 евра, ако малку пребарате низ интернет ќе наидете на една навистина интересна информација, односно дека банкнотите од 50 евра може да достигнат вредност и до 500 евра. 
Се зависи од серискиот број кој го има на банкнотата која се наоѓа во вашиот новчаник. Од него зависи дали колекционерите на валути ќе бидат подготвени за неа да понудат и до 10 пати повисока вредност од реалната.
Еве како да проверите колку вреди вашата 50-ка:
На eBay побарајте банкнота со бројот 777. Всушност, се бараат сите комбинации во кои се повторуваат три исти бројки, како на пример 000 или 666. Можеби ќе наидете на изненадување кое ќе ви го разубави денот!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1