Бидете внимателни:Ако видите ова во вашиот дом, веднаш побарајте помош


Постојат разни животни кои можат да бидат отровни и опасни за нас. Така, опасен црв се појавил во Флорида, а наречен е ”New Guinea worm”.Screenshot_84

Овој црв испушта отрови кои ги убиваат останатите инсекти,глодари, но можат да бидат опасни и за луѓето

Нивниот отров може да предизвика инфекции, а некои од симптомите се мачнина и повраќање.

Погледнете го видеото за да знаете како изгледа овој црв:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1