Биле во врска 10 години – не ни претпоставувала дека спие со сериски убиец (Видео)


Холи Евуд од Јужна Каролина била 10 години во врска со Тод Келеп, но не насетувала дека секоја ноќ спиела покрај масовен убиец.

Келеп (45) инаку е агент за недвижности, а е уапсен во ноември откако пронашле една од неговите жртви, жена која со ланци за вратот бла врзана во еден склад. По истрагата полицијата  воспоставила дека на  ист имот погребани се  жртвите кои ги убил.

Една од жртвите која се извлекла , Кала Браун, сведочела дека Келеп го убил нејзиното момче пред неа.

Се, на се, моменталниот број на жртвите на овој монструм  изнесува седум. Некој од нив се неразјаснетеи убiства стари 13 години. Келеп ја признал вината, одбегна смрттна казна, но осуден е на седум доживотни казни.

Сега во јавноста многу се зборува за сведоштвото на Холи Еуди, која со него била во врска цела деценија. Таа се шокирала од сознанието и вели дека потполно е несвесна дека нејзиниот партенр убивал.

– Многу водеше сметка за мене и правеше да се чуствувам сакано и важно, вели Холи која за возврат на убиецот му давала пари. Една голема позјамица која убиецот ја искористил да си купи огромен контијнер за складиште каде  ја заклучил жртвата Кала Браун, а на Холи и рекол дека тој контијнер му требал за алат.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1