Бланкет неверојатно личи на Мајкл Џексон


Пред 14 години се случи еден од најпознатите моменти во историјата на шоубизнисот, кога Мајкл Џексон преку ограда го нишаше својот новороден син Бланкет, сакајќи да им го покаже на папараците.

Поради неговата постапка на нозе станаа сите медиуми, здруженијата за заштита на децата и голем број активисти, а Џексон на крајот се извини и рече дека не размислувал за можните последици.Michael Jackson handprint ceremony, Los Angeles, America - 26 Jan 2012

– Нема извинување за тоа што се случи, ме понесе возбудата. Никогаш не би ги загрозил животите на своите деца, рече тој.

Денес момчето има 14 години, а Џексон на неговата мајка и платил 20.000 долари за да го роди.

Во документарниот филм на Мартин Башир, тој призна дека момчето е во контакт со мајката, но не го откри јавно нејзиниот идентитет. Според некои медиуми, станува збор за мексиканска медицинска сестра Хелен која живее во Сан Диего, а Џексон ја избрал за мајка на своето дете поради нејзината светла кожа и убавина.

Тоа што обожавателите ги изненади е физичката сличност меѓу Џексон, додека бил дете, и Бланкет.

Денес, Бланкет не го носи повеќе тоа име, затоа што децата во училиштето го измевале и живее со сестраму Парис и бабата Кетрин. Наводно сега се вика Биги, а некои медиуми тврдеа дека отсекогаш бил лут на татко му, затоа што му го дал името Бланкет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1