Archive | Естрада RSS feed for this section

Познатата пејачка на „Ламбада“ пронајдена мртва во запален автомобил

Лоалва Браз, бразилската пејачка позната по големиот хит од 80-тите Ламбада, е пронајдена мртва во запалено возило во Бразил Локалната полиција потврди дека Браз е мртва, но околностите за нејзината смрт се непознати. Пејачката кој имаше 63 година е пронајдена близу до нејзиниот дом во Сакуарема, Рио де Женеиро. Меѓународниот хит Ламбада беше објавен од […]

______________________________________________________________________________________________________

Приведена Ксенија, поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ

Водителката и поранешна девојка на Вељко Ражнатовиќ, Ксенија Бујишиќ, приведена е во Париз. Ксенија била приведена на разговор во Франција, а детален извештај дала и на следбениците на Инстаграм. -Париз го гледаме од ќелија. Кога патуваш со лудаци завршуваш во имиграционо на информативен разговор. Убаво јас велам дека мојот живот е хорор филм – напишала […]

______________________________________________________________________________________________________

Познатата водителка доживеала хорор на снимање: Среде емисија ја бркале со пушка

Водителката на емисијата ДНК Наташа Аксентијевиќ многу пати досега се нашла во разни незгодни ситуации. „Имаше моменти кога со пушка ме бркаа, а тоа беше една зима кога одевме во едно село. Екипата избега во комбето, само јас останав“, раскажува водителкта. Таа раскажа и што највеќе ја изненадило во текот на посетите кај луѓето. „Приметив […]

______________________________________________________________________________________________________

Познатата пејачка ја промени верата во Ислам

Линдзи Лохан направи нешто што ги изненади нејзините обожаватели. Имено, таа го исчисти целиот профил на Instagram, односно ги избриша сите фотографии. Во описот на профилот напиша „Alaikum salam“ што значи „Мир со вас“. Иако Линдзи се уште јавно не се огласила за нејзиниот најнов потег, американските медиуми веќе почнаа да претпоставуваат дека таа преминала […]

______________________________________________________________________________________________________

Крис Џенер се мажи за 25 години помладиот менаџер на Џастин Бибер

61-годишната Крис Џенер ќе се мажи за 25 години помладиот дечко Кори Гембл. „Радар онлајн“ тврди дека Крис Џенер по трет пат ќе застане на лудиот камен оваа пролет. Таа во врска со менаџерот на Џастин Бибер е две години. – Имаа добри и лоши мигови во минатото, но Кори го сака животот што го […]

______________________________________________________________________________________________________

Биолошката мајка на Захара, ќерката на Џоли: Те молам, дозволи ми да разговарам со ќерка ми!

Дванаесет години откако Анџелина Џоли го посвои девојчето Захара, нејзината биолошка мајка Ментеваб Давит Лебисо повторно сака да се поврзе со ќерката.Во интервјуто кое таа го дала за „Дејли мејл“ Лебисо изрази надеж дека можеби ќе разговара со ќерка си која имала шест месеци кога Анџелина ја посвои во Етиопија. – Само сакам да знае […]

______________________________________________________________________________________________________

Шабан Шаулиќ итно хоспитализиран

Шабан Шаулиќ заврши на операциона маса, а естрадата се сомнева дека станува збор за лошото однесување на Босанец и Бекута кон него. Тој го напушти жирито бидејќи никој не му вети дека нема да го провоцира во новата сезона. А од тогаш ни со Ана ни со Драган нема никаков контакт. Дури неодамна се сретна […]

______________________________________________________________________________________________________

13 ГОДИНИ И БЕШЕ ВЕРЕН – Еве како Аркан поради Цеца ја остави Наталија

Наталија Мартиновиќ, сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, го напуштила по сознанието дека е во врска со тогаш младата естрадна ѕвезда Цеца. Наталија ги спакува куферите и замина во светот со четирите ниви деца. Сите воглавно ја кривеа Светлана Ражнатовиќ, но Аркан на сите им даде до знаење дека Цеца немала никаква врска со тоа. „По […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: Пинковата ѕвездичка остана сираче – нема мајка, сега почина и татко и

Таткото на малата Пинкова ѕвездичка, Валентина Стојановиќ (12), почина вчера. Таткото на Валентина ја бодреше на секој нејзин настап на натпреварувањето. Валентина немала мајка, а сега за жал остана и без вториот родител. Таа минатата недела помина во наредниот круг на „Пинкови Ѕвезди”.

______________________________________________________________________________________________________

Смртта на Џорџ Мајкл: Тешки дроги измешал со таблети и алкохол?

Иако се уште со обдукција не е утврдена точната причина за смртта на пејачот Џорџ Мајкл, негов долгогодишен пријател сугерира што најверојатно се случило. Андрос Георгиу ја поврзал смртта на Џорџ Мајкл со консумација на дрога. – Тешки дроги секогаш биле дел од неговиот живот – изјавил Андрос за Би-би-си, додавајќи дека Џорџ порано бил […]

______________________________________________________________________________________________________

ВРЕМЕ Е ЗА „BIJELO DUGME“ ВО СКОПЈЕ!

Со еднаква доза на задоволство и гордост Авалон Продукција информира дека најголемиот музички бренд и бенд на Балканот на сите времиња, Bijelo Dugme, после навистина долго време ќе одржи свој концерт во Скопје. Концертот на Bijelo Dugme кој ќе се одржи во арената „Борис Трајковски“ на 8-ми април, ќе биде досега можеби најспектакуларен и гламурозен […]

______________________________________________________________________________________________________

Оливија Њутн Џон по борбата со ракот: Болеста ме научи на сочувство!

Пред повеќе од две децении Оливија Њутн Џон имаше рак на градите. Помина низ мастектомија и хемотерапија. Денеска вели дека е благодарна за искуството кое ја научило да има сочувство за сите луѓе со проблеми. Благодарна сум за искуството бидејќи без него немаше да направам многу работи кои ги направив во животот. Ме научи на […]

______________________________________________________________________________________________________

Има пари но дали има стил – Ѕирнете во домот на Иванка Трамп

Иванка Трамп важи за успешна деловна но и семејна жена. Таа е ќерка на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп и континуирано бележи успеси на секое поле. Дека има пари тоа знаеме но, дали има и стил? Ѕирнете во нејзиниот дом

______________________________________________________________________________________________________

Имаше се во животот, но жали за едно нешто- исповед на Бора Чорба

Музичарот Бора Ѓорѓевиќ минатата година се заколна на вечна љубов на Дубравка Милаковиќ, со која ја пронајде среќата. Иако се мисли дека тој конечно е исполнет, Бора откри дека жали за една работа во животот. Имено тој жали што нема повеќе деца. Тој иако неколку пати се женеше, има само еден син, Борис. Бора имал […]

______________________________________________________________________________________________________

Овие пејачи едвај го преживеаја петок 13 – Им се урна плафон, се откачи сплав

Пеѓа Меденица и Катарина Груиќ избегнаа трагедија на петок 13, ноќта кога ја чекаа православната нова година. На Меденица му го откажале настапот откако се судриле два земунски сплава. До незгодата дошло кога мраз удрил во „Акапулко“, кој се откачил и удрил во соседниот сплав „Амфора“. Гостите веднаш се евакуирани, и за среќа никој не […]

______________________________________________________________________________________________________

Додека Гоца се подготвува за ин витро, маж ѝ ѝ направил дете на друга

По сите турбуленции во нивниот живот, бракот на Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Рашо повторно е ставен на испит. Имено, сега Ивана Станиќ од Белград изјавува дека е трудна, а татко на детето наводно е сопругот на Гоца. -Бремена сум со Рашо на Гоца. Ќе им го уништам бракот. Гоца не може да затрудни, а […]

______________________________________________________________________________________________________

Чарли Шин: Кога дознав дека сум ХИВ позитивен сакав да се убијам

Холивудскиот актер Чарли Шин пред една година јавно призна дека е ХИВ позитивен, но сега проговори и за тоа како се чувствувал во моментот кога дознал дека е инфициран со смртоносниот вирус. – Дента кога ми дијагностицираа ХИВ, сакав да се убијам. Но, тука беше мојата мајка и не сакав да го сторам тоа пред […]

______________________________________________________________________________________________________

Пророштва на балканскиот Нострадамус: Северина ќе се разведе, врската на Александра и Филип нема да успее

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за многу бракови и врски на балканските ѕвезди. Така, Северина и Игор Којиќ ќе го завршат својот брак, а извесено е и раскинувањето на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ. Човекот кој на одредени […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1