Archive | Естрада RSS feed for this section

Сакал што почесто да е во Македонија – Аца Лукас купува стан во Охрид

Концертот помина фантастично, навистина нема зошто да правам лице секогаш кога сум кај вас си поминувам одлично, а Охрид посебно ме исполнува. Заради тоа и жалам што поради однапред закажаните настапи не можам да останам неколку дена, изјави за Вечер Лукас по концертот, откривајќи дека од следната година не само што ќе биде почест гостин […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Се ожени Ламбе Алабаковски

Во битолскиот ресторан Вавилон, поп пејачот Ламбе Алабаковски ја круниса љубовта со неговата партнерка Магдалена Јовчевска, сега веќе негова сопруга и животна сопатничка. Гостите ги забавуваа битолските Боеми. Свадбената церемонија ја започнаа со песната Магдалена од Оливер Драгојевиќ, пренесува ТВ Тера.

______________________________________________________________________________________________________

Крај на големата холивудска љубов: Се разведуваат Мајкл Даглас и Кетрин Зeта Џонс

Славната актерска двојка Мајкл Даглас и Кетрин Зeта Џонс по 13 години заеднички живот се разведуваат, а според тврдењата на магазинот „Стар“ до разделбата дошло поради биполарното нарушување на Џонс. Магазинот „Стар“ наведува дека Мајкл повеќе не можел да справи со биполарното нарушување на Кетрин. Се зборува дека Даглас се отселил од нивниот заеднички дом […]

______________________________________________________________________________________________________

Приказните зад најпознатите ЈУ песни – во секоја е жена и љубов

Во рок историјата на поранешна Југославија останале запишани анегдотите кои ги следеле хитовите на „Рибља чорба“, Горан Бреговиќ и „Бијело Дугме“, „Идоли“, Ѓорѓе Балашевиќ… Тешко е сите да се набројат. Марина Преазиќ песната „Воли ме још ову ноќ“, му ја посветил на Момчило Бајагиќ Бајага. Позади песната „Јелена“ на групата „Болеро“ стои сосема друга приказна, […]

______________________________________________________________________________________________________

Македонка, има само 23 години – а веќе го освои светот (Видео)

Талентирана Македонка Рената Кралевска многу брзо ја освои светската музичка сцена, а вчера издаде и нов видеозапис, пишува ТМЗ.МК Таа има само 23 години, а веќе некое време реди успеси во полето на музиката. За прв пат на музичката сцена се појави во 1997 година, а неколку години подоцна, во 2003, издаде песна за првиот […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Еве ја песната за Мекиците на стража на Влатко Стефановски

Честа пракса во светот е познатите и големи корпорации да прават музика за сопствени цели. За таа намена се ангажираат и познати музичари кои имаат задача да направат спот, песна или нешто трето. Кај нас, од една или друга причина, малку се компаниите кои се решаваат на ваков марикетиншки чекор. “Мекиците од Стража” сепак, се […]

______________________________________________________________________________________________________

Циции: На Бред Пит му платиле 10 милиони долари – на дублерот само 100 евра

Дејвид Патерсон е дублерот на славниот Бред Пит во најновото филмско остварување „World War Z“. Физичката сличност на 28-годишниот шкотланѓанец и актерот е неверојатна, но во центарот на медиумите е нешто малку поинакво.Од снимањето на филмот Бред Пит заработил 10 милиони евра, а неговиот двојник добил само 100 евра. Младиот адвокат вели дека било големо […]

______________________________________________________________________________________________________

Кошаркарот Предраг Самарџиски клекна на колена – ќе имаме српска снаа (Фото)

Центарот на македонската кошаркарска репрезентација, Предраг Самарџиски, ја побара за жена својата девојка – Србинката Тамара Абрамовиќ, со која веќе подолго време е во врска, пишува Телеграф.мк. Кошаркарот на својот профил на „Фејсбук“ објави фотографија од раката на својата девојка на која се гледа прстенот со кој клекнал кога ги изговорил волшебните зборови. Одговорот на неговата […]

______________________________________________________________________________________________________

Заташкани докази – Мистериозни убиства на славните

Во светот на познатите и славните во изминатите неколку децении се случија многу мистериозни убиства и самоубиства, а дел од нив и до ден денес не се разрешени. Кои ѕвезди биле „трн во око“ на останатите и кој ја посакувал нивната смрт, но и зошто истрагата ништо не открила, се прашања кои никогаш нема да добијат […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ви се верува ли дека ова е ќерка на Мр Бин :)

Оваа прерасна девојка е ќерка на познатиот комичар кој е познат по улогата на Мр Бин – си личат ли ?? 🙂 🙂  

______________________________________________________________________________________________________

Ламбе се врати! Закажаната и свадбата во Битола

Поп-пејачот Ламбе Алабаковски во август и официјално ќе ја круниса својата љубов со неговата Магдалена Јовчевска. Една година после веридбата во Бигорскиот манастир, младенците свадбата ќе ја направат во Битола, пренесува порталот „Телеграф“. Порталот додава дека со оглед на тоа што од страната на Ламбе биле голема фамилија, а исто и од кај невестата, несомнено […]

______________________________________________________________________________________________________

Гавазова се омажи по само 30 дена врска – еве ја нејзината љубовна приказна

-Јасмин е многу добар човек. Ме освои со својата скромност и несебичност. Тој знае да те ислуша кога треба, да ти даде совет, да ти помогне. Знае да ме насмее, да ме расположи. Тој е човекот на мојот живот, пресреќна сум што конечно го најдов”, вели Гавазова, која пред само една недела се сврши со […]

______________________________________________________________________________________________________

Лоба на врвот – стигна до бр 1 на светска топ листа

Новиот хит на Викторија Лоба со помош на вашите гласови успеа да се искачи на 1 место на светска топ листа. Новата песна на Викторија Лоба е на англиски јазик – “Summer Love”, и можете да ја преслушате од линкот на холандската продуценска куќа Spinning Records Оваа песна, како што не информираа од dj gosh […]

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се промовира необјавен спот на Тоше Проески снимен пред 8 години

Спотот кој најголемата музичка ѕвезда Тоше Проски го снимил пред 8 години за песната „Жао ми је“, ќе биде претставен пред македонската публика во наредниот период, пренесе Дневник. Се работи за спот снимен пред осум години во кој се појавува и поранешната мисица на Македонија, Сара Леши. – Бевме во една продуцентската куќа да се договориме […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Запознајте го македонскиот Елвис Присли – Со менаџерот Џаро ќе ја освојува Европа

Македонија го има својот Елвис Присли, а името му е Зоран Далчески. Тој е новиот пулен на легендарниот Џаро. -Идејата за ваквиот стајлинг ја добив од многуте обожаватели кои ме поддржуваат на настапите во земјата и странство. Овие костими ги нема во продажба, мора специјално да се нарачаат. Мило ми е што Џаро препозна нешто […]

______________________________________________________________________________________________________

Цеца и Аца Лукас избркани од скопските дискотеки!

Лудилото наречено турбо-фолк од неодамна не се слуша во летните дискотеки. Сопствениците на дискотеките во главниот град едногласно одлучиле турбо-фолкот да престане да се пушта, а единствено диџеите и македонските пејачи ќе можат да настапуваат Ноќниот живот во Скопје преку ноќ се измени. Нема повеќе џускање на турбо-фолк во летните дискотеки, а љубителите на оваа […]

______________________________________________________________________________________________________

Новата песна на Викторија Лоба 6 место на светска топ листа – гласајте да стаса на 1 (Аудио)

Новата песна на Викторија Лоба за само еден ден се искачи од 400 на 6 место на светска топ листа. Новата песна на Викторија Лоба е на англиски јазик – “Summer Love”, и можете да ја преслушате од линкот на холандската продуценска куќа Spinning Records Оваа песна, како што не информираа од dj gosh i […]

______________________________________________________________________________________________________

Многу сплетки, секс, тензија и крв – што следи во „Game of thrones“ 4 сезона

Иако сезоната 3 на “Игра на престоли” заврши пред само неколку недели веќе почнаа гласини околу четвртата сезона – кој со кого ќе се омажи, кој ќе умре, кој ќе седне на железниот престол. Што ќе биде со змаевите на Калиси, ќе му биде ли верна Ше на џуџето Ланистер – се прашања кои секој […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1