Archive | Естрада RSS feed for this section

Кристијано Роналдо: „Јас сум геј!“ (Фото)

На официјалната Фејсбук страна на напаѓачот на Реал, Кристијано Роналдо се појави фотографија од фудбалерот и статус: „Јас сум геј!“ – (“I’m Gay”, prim. aut.). Ова ја дигна на нозе фудбалската јавност и неговите обожаватели. Прво се помисли дека можеби некој од неговите пријатели се шали со него, потоа дека некој му го хакирал профилот, […]

______________________________________________________________________________________________________

Почина авторот на познатата „Туѓино јабано“

Мате Грујовски (1932-2013), музички продуцент и композитор По подолго боледување, на 14 март година почина Мате Грујовски, поранешен долгогодишен уредник и музички продуцент во Музичката продукција на МРТ, како и истакнат музички деец на полето на народната музика во Македонија. Мате Грујовски е роден на 18 март 1932 година во Лазарополе, а со народната уметност […]

______________________________________________________________________________________________________

Слушнете ја – Еве ја Македонската песна ,,Пред да се раздени,, (Видео)

Откако „Империја“ беше повлечена поради низа негативни коментари, беше снимена оваа нова песна. Текстот е на Магдалена Цветковска Ена, а музиката ја напиша нејзиниот брат Лазар Цветковски, заедно со Дарко Димитров, во чие студио се снимаше нумерата. И овојпат автор на делот што ќе го пее Есма е нејзиниот син Симеон Атанасов.Есма пее на ромски […]

______________________________________________________________________________________________________

На Есма не и се бендисува новата песна

– Малку сум разочарана од сето ова што се случува со нашето евровизиско претставување. Досега во мојата 55 годишна кариера не сум доживеала некој да ми ја врати песнaта, како што беше случај со „Империја“, која рака на срце мене повеќе ми се допаѓаше, но ете за се има првпат. Сепак и со интерпретацијата на […]

______________________________________________________________________________________________________

Новата песна за евровизија се промовира вечер во 20 часот

Новата евровизиска песна на нашите претставници Есма Реџепова-Теодосиевска и Влатко Лозаноски-Лозано, ќе биде претставена пред македонската публика вечерва во 20.45, во шоуто „Танц со ѕвездите“ на Македонската телевизија. Нумерата вчера беше изведена во студиото М1 на снимањето на шоуто на кое присуствуваа и претставниците на медиумите. Јавноста ќе може да ја слушне вечерва на државната […]

______________________________________________________________________________________________________

Ова е спотот на Црногорците за евровизија (Видео)

Црногорската група ,,Who see,, објави спот за песната Игранка со која ова земја ќе се престави на евровизија оваа година.

______________________________________________________________________________________________________

Тијана ограбена – измамник и зел 50.000 евра (Видео)

Тијана проговори за тоа како била измамена и како изгубила повеќе од 50.000 евра. Таа заедно со својот сопруг инвестирале во изградба на нова зграда во белградската населба Звездара. Откако ги дале парите заминале на турнеја низ Австралија. ,, Кога се вративме немаше ни темели ни ништо – а требаше да биде започната изградбата,, изјавила […]

______________________________________________________________________________________________________

Коби Брајант тешко повреден

Во последните секунди од ноќешниот дуел на гостински терен против Атланта со тешка повреда на скочниот зглоб се здоби Коби Брајант, најдобриот играч на Лос Анџелес Лејкерс. При резултат 94:92 а противничкиот тим, Брајант се обиде во свој стил со влез и скок-шут наназад да го изедначи резултатот, противничкиот играч Донти Џонс во обид да го […]

______________________________________________________________________________________________________

Сведоштво на момчето уценувано од неговиот дечко познат Македонски водител кој е во притвор во Србија

Потврдено е и од полицијата во Нови Сад дека познат македонски водител е во притвор од саботата. Според порталот Либертас полицијата потврдила, но не дала никакви детали и информации зошто македонскиот водител е задржан во притвор. Според првичните информации на порталот тој е пријавен од неговиот ,,дечко,, младо момче од Нови Сад кој тврди дека […]

______________________________________________________________________________________________________

Есма во црвено – жолта комбинација ќе го освојува Малме!

Како шо известува дневниот весник “Вест”, евровизиските претставници напорно се подотвуваат да ја освојат сцената во Малме, Шведска. Покрај постојаните проби за нивниот официјален настан, тука се и подготовките околу нивниот изглед. Изборот за гардеробата падна на модната куќа “Елена Лука”…Креацијата со Есма со која ќе се појави на сцената во Малме на 16 мај, […]

______________________________________________________________________________________________________

Жената на која Бора Чорба ја посвети “Остани џубре до краја”

Една од најубавите српски манекенки во седумдесеттите години Биљана Невајда Шевиќ веќе со години живее далеку од блицевите на фотоапаратите. Како што таа вели, одамна го заборавила површниот сјај и гламур кој со себе го носи животот пред камерите. Таа, во тоа време како една од најубавите девојки од Дедиње, ги “кршеше” машките срца, а ексклузивно […]

______________________________________________________________________________________________________

Секретарката на „Битлси“ сними документарен филм за бендот

Долгогодишната секретарка на членовите на групата „Битлси“ и шеф на нивниот фан клуб, Фреда Кели која за британскиот бенд работеше повеќе од една деценија, никогаш со јавноста не ги подели приказните кои ги знае. Се досега, кога го прекина молчењето со документарецот „Good Ol’Fred“.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе има ли крај на ,,комшиското,, гласање – нови правила за Евровизија

Организаторите на Евровизија сакаат што е можно повеќе да се намали влијанието на таканареченото соседско гласање, а изведувачите ќе треба повеќе да се потрудат и освен на публиката, да му се допаднат и на жирито.

______________________________________________________________________________________________________

Бред ќе се венча на истиот датум како и Џенифер Анистон?

Поранешните сопружници, Бред Пит и Џенифер Анистон наскоро би можеле да се скараат затоа што планираат венчавки на истиот датум.

______________________________________________________________________________________________________

Тони Зен е ,,Под контрола,,

“Под контрола” е насловот на најновата песна воедно и видео спот кој претставува прв дел од трилогијата на Тони зен кој ќе биде ексклузивно промовиран во киното “Cineplexx“ во Сити Мол. “БМА БРОТХЕРС” е продукцијата која го реализира ова видео, визуализирано од Тони зен со режија на Мерт Арслан и Антонио Павловски,музиката е на Нино […]

______________________________________________________________________________________________________

Ким Кардашијан користи вампирски третман за убавина – својата крв си ја вбризгува (Фото)

Станува збор за козметички третман кој е безболен, трае кратко и не предизвикува алергии, а трае 18 месеци. Го нарекуваат „вампирски третман“ бидејќи се користи крвта на пациентот. – Сакам да испробам се што ќе помогне да изгледам помлада и да се чувствувам поубава – изјавила Ким Кардашијан (32). Ким фотографијата ја објавила на Твитер, […]

______________________________________________________________________________________________________

Шехерезада и Махидевран претепани, расплакани и со модрици (Видео)

Познатите турски глумици претепани со модрици и уплакани. Глумиците Бергузр Корел и Нур Фетахоглу познати по улогите на Шехерезада и Махидевран од серијата ,,Величенствениот,, се фотографираа уплакани и полни со модрици. Тие глумеа реални жени кои биле жртви на семејно насилство во најновата кампања за борба против насилството врз жените. Бергузар позирала со кратка перика […]

______________________________________________________________________________________________________

Наш познат радио и ТВ водител приведен во Србија – го уценувал дечкото?!

Порталот Либертас објави дека има информации дека наш познат водител бил приведен во Србија бидејќи го уценувал дечкото Србин. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1