Archive | Естрада RSS feed for this section

Барбра Стрејсенд заради Оскарите потроши дури милион долари (Видео)

Барбра Стрејсенд им платила на најдобрите козметичари од Европа да дојдат за да се погрижат за нејзиното лице, а нејзината пријателка, дизајнерката Дона Каран, морала да и сошие пет најгламурозни фустани.

______________________________________________________________________________________________________

Во среда премиерно ќе ја слушнеме евровизиската песна Империја

Во среда на Македонската телевизија ќе биде промовирана песната Империја на Есма и Влатко со која годинава ќе не претстават на Евровизија во Малме Во студиото 1 на Македонската радио телевизија во среда во 20 часот и 45 минути ќе можеме премиерно да ја слушнеме евровизиската песна Империја. Ќе биде прикажан и официјалниот спот за […]

______________________________________________________________________________________________________

Сокриен скандал на Оскарите – поплава од запушено WC (Фото)

На свеченото 85-то доделување на Оскарите се случила и една незгода за која никој не сакал да зборува за време на церемонијата. Во ходникот на „Долби“ театарот се случила поплава. Како што се претпоставува, се работи за вода од затната WC шоља. Сеуште не е познато кој е виновен за ова несреќно случување, но интересно […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: „Зајди зајди“ и донесе 100.000 евра на српскиот „И јас имам талент“

Катарина Ковачевиќ е Победничка на четвртата сезона на српскиот „Ја имам таленат“ и си доби 100.000 евра. Учествуваа повеќе од 100 кандидати. Катарина совршено ја испеа македонската песна ,,зајди зајди,, што и ја донесе победата. Погледнете како звучи.

______________________________________________________________________________________________________

Доби оскар и се ,,утепа,, по скалите одејќи да си го земе (Видео/Фото)

Глумицата Jennifer Lawrence доби оскар за најдобра женска улога, но остана засрамена кога качувајќи се по скалите за да си го земе оскарот се сопна од својот фустан и падна.  И MАКЕДОНИЈА ДЕЛ ОД ОСКАРИТЕ – ВИЗУЕЛНИТЕ ЕФЕКТИ ЗА ДВАТА НАЈДОБРИ ФИЛМА ПРАВЕНИ ОД МАКЕДОНЦИ АНИМАТОРИ КОЈ ДОБИ ОСКАР – ЛИСТА

______________________________________________________________________________________________________

Кој доби Оскар – листа

Оскарот за најдобар филм го доби Арго на Бен Афлек, трет оскар за најдобра машка улога зема Даниел Деј Луис, а со оскар за најдобра женска улога беше наградена Џенифер Лоренс за филмот Прирачник на оптимистот На 85-то доделување на филмските награди Оскар, кое се одржа изминатава ноќ во Лос Ангелес, за најдобар филм е […]

______________________________________________________________________________________________________

Гледајте во живо – доделувањето на Оскарите

Доделувањето на Оскарите во живо – првиот линк е со англиски коментатори, а вториот е од хрватски Video streaming by Ustream

______________________________________________________________________________________________________

Ракометарот Наумче Мојсовски ќе стане татко

Ракометниот репорезентативец и член на првакот на Македонија, „Металург“, Наумче Мојсовски ќе стане татко. Неговата сопруга Марија е бремена, пишува дневниот весник „Вест“. „Ние во Струга само машки деца прајме“, изјавил низ шега Наумче за „Вест“. Наумче и битолчанката Марија го кажаа судбоносното „ДА“ во јули минатата година во хотелот „Дрим“ во Струга пред 700 […]

______________________________________________________________________________________________________

Холивудските ѕвезди користат креми од измет

Доколку се прашувате која е тајната на младиот изглед на холивудските ѕвезди, веројатно ќе се изненадите какви бизарни третмани користат.

______________________________________________________________________________________________________

Нов Ремикс за “Заборави“ од Куку Леле (Видео)

Објавен е новиот ремикс за песната “Заборави“ на групата Куку Леле. Ремиксот за песната го изработија Јован Јованов и Иван Јованов. Во подготовка е видео запис кој треба наскоро да излезе во етерот. Колку за потсетување групата Куку Леле во сабота на 2 март ќе настапи пред скопската публика во дискотеката Колосеум.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Песна за Субрата Рој – ЈОЈ ЈОЈ :)

______________________________________________________________________________________________________

Холивудски ѕвезди кои биле невини до првата брачна ноќ!

Холивудскиот врв сите најмногу го познаваат по гламурот, парите, славата и „познатиот“ љубовен живот. Холивидските ѕвезди ги бие гласот дека скокаат од кревет во кревет, но овие примери подоле го говорат спротивното.

______________________________________________________________________________________________________

Вечерва 85. доделување на Оскарите

Во Долби театарот во Лос Анџелес вечерва ќе биде одржано 85. свечено доделување на Оскарите, престижна награда, која Американската филмска академија ја доделува во 24 категории. Од 23:30 ќе се емитува „Ноќ на Оскарите“ – директен пренос од Оскаровското шоу ќе емитува Сител. 

______________________________________________________________________________________________________

Тајлер: Го ишмркав половина Перу – за дрога дадов 6 милиони долари

Фронтменот на групата „Аеросмит“, Стивен Тајлер (65) во едно интервју откри дека потрошил околу 6 милиони долари на дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Мелем за душа – Златна Буба Мара смеење до солзи (Видео)

Под мотото “Мелем за душа“ синоќа беа доделени “Македонските оскари“, но наместо помпезност и лажни солзи како во Холивуд, на сцената, поточно улицата во Универзалната сала, имаше шега на сечија сметка, искреност и вредно заслужени награди.

______________________________________________________________________________________________________

Србите снимаат пародија на Џемс Бонд

Спектакл во најава! „Последниот круг момци“, атипична акција-комедија, која на моменти е надвор од опсегот на овие два жанра и приоѓа во форма на филм спектакл, не толку застапен во српската кинематографија. Филмот се состои од два дела. Најапрво се појавуваат голем број на познати јавни личности, кои одат на премиерата на акциониот филм, се […]

______________________________________________________________________________________________________

Уште не почнаа ѕвездите се искршија – Лоба повреди зглоб, Чупески колено, Јелена мускул

Огнен Антов, продуцентот на „Танцот со ѕвездите“, вели дека часовите по танц најтешко ги совладале спортистите, но прогресот сега е очигледен. На актерите, пак, најлесно им одело. Една од неочекуваните работи при подготовката на шоуто било што морале да ангажираат и ортопед поради честите повреди при совладувањето на танците, пишува Нова Македонија Шоуто треба да […]

______________________________________________________________________________________________________

Драган Мијалковски со концерт во Универзална сала

Познатиот легендарен доајен – поп изведувач на македонската музичка сцена Драган Михајловски со кој растеле многу генерации, на почетокот на месец март во Универзалната сала ќе одржи концерт. Тој своите безвременски песни, хитови, рефрени ќе ги отпее во придружба на големиот ревиски оркестар. Концертот е во организација на Македонската радио телевизија. Како што и самиот […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1