Archive | Естрада RSS feed for this section

Знаете ли колку се високи филмските ѕвезди? (Фото)

Кога ги гледаме на екранот сите изгледаат совршено. Висината не ја ни забележувате. На оваа фотографија е прикажано колку се всушност високи некои од најпознатите холивудски глумци.

______________________________________________________________________________________________________

„Опсесија“ е песната со која Есма и Лозано одат на евровизија

Со одлука на  Македонската радио телевизија, официјално избрана е евровизиската песна со која Македонија со Есма и Влатко ќе биде претставена на изборот за песна на Евровизија во Малме, Шведска.

______________________________________________________________________________________________________

Албанија со „крадена“ песна на Евровизија – од Бајага (Видео)

Годинава Албанија на Евровизија ќе се претстави со Бледар Сејко и Адриан Лулѓурај, чија песна „Идентитет“, многумина велат дека е иста како и песната на Бајага – „Син сафир“ – пишува порталот „Смедиа“.

______________________________________________________________________________________________________

Игор Џамбазов почнува ново шоу (Видео)

Игор Џамбазов почнува со ново шоу во негов стил секако. „ЏИШ не е класично шоу со гости. ЏИШ всушност, не е ни шоу со гости. ЏИШ е телевизиско шоу слично на „Седуммина млади“, најгледаното ТВ шоу. Има малку од „Седуммина млади“, малку од „Бени Хил“, малку од „Мистер Бин“. Ќе има музички точки, скечови, римејк […]

______________________________________________________________________________________________________

5 год по смртта на Тоше Андријана се мажи за Македонец – еве кој (Фото)

Андријана Будимир е во врска со Јохан веќе 2 години. Се вериле во тајност. Јохан е скопски бизнисмен кој се занимава со угостителство. Тој зад себе има еден брак и две деца. Врската со Андријана ја започнал додека се уште бил оженет, па врската ја чувале во тајност некое време. Сега се подготвуваат за свадба, […]

______________________________________________________________________________________________________

Викторија Бекам: Не го знам Ѓоковиќ, не памтам руски имиња!

Сопругата на Дејвид Бекам, Викторија, учествуваше во еден спортски квиз во кој срамно за неа ај што изјави дека не го знае и не чула за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ туку изјави дека според неа тој е русин.

______________________________________________________________________________________________________

Спотот за песната на Тоше – Све је ово премало за крај (Видео)

Ова е новата песна на Тоше Проески, Све је ово премало за крај, која е снимена во 2006-та година.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ексклузивно – легендите Џипси Кингс на проба со Брега

Легендарните Џипси Кингс кои на последниот албум соработуваат со балканскиот музичар Горан Бреговиќ, се на гости кај него во Париз и ќе бидат дел од концертот во салата Зенит.

______________________________________________________________________________________________________

Нов лудница ХИТ – ОПА БАЛКАН СТАЈЛ – Видео

Нов ,,лудница,, хит се појави на youtube – песната е насловена ,,Опа Балкан стајл,, и досега ја имаат видено над 73.000 луѓе. Преработка е на познатиот хит опа гангнам стајл но со народен балкански мелос нормално 🙂 – дел од песната оди вака

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Ова е биолошкиот татко на децата на Мајкл Џексон

Арнолд Клејн на својот фејсбук залепил фотографии од себе и од синот на Мајкл Џексон –  Принц Мајкл Џексон (15), алудирајќи дека сличноста е голема и дека тој е биолошкиот татко на момчето. 

______________________________________________________________________________________________________

Џони Деп го остави девојката – се вљубила во друга девојка! (Фото)

По 7 месеци врска преубавата Амбер Харт го остави Џони Деп за Мари де Велпен, ќерката на поранешниот француски премиер Доминик.

______________________________________________________________________________________________________

Лејди Гага го купува Неверленд на Мајкл Џексон

Американската пејачка Лејди Гага сериозно размислува да го купи имотот на Мајкл Џексон Неверленд, пишува британскиот таблоид „Сан”. Според изворите таа е подготвена да го откупи имотот од 3000 хектари, во кој има зоолошка градина, внатрешна железничка станица и специјална површина за одржување на концерти.

______________________________________________________________________________________________________

Некој и помогнал на Натали Вуд да се удави? – најдени модрици на телото

Новата истрага фрла ново светло на смртта на популарната холивудска глумица Натали Вуд. Благодарение на извештај од мртовечницата во Лос Анџелес, се појавиле нови детали.

______________________________________________________________________________________________________

Џејми Оливер во Манчестер Сити- ќе ги рани фудбалерите

Најпознатиот светски кулинар Џејми Оливер потпиша петгодишен договор со англискиот премиерлигаш. Тој ќе ја подготвува и служи храната на стадионот и околу него.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Еве кои филмови се номинирани за Оскар

Објавени се номинациите за Оскар 2013: филмот ,,Линколн“, на Стивен Спилберг е фаворитот на годинашното доделување на најпрестижната филмска награда. Историската драма доби 12 номинации-вклучувајќи и за најдобар филм и режија. Со само една номинација помалку е филмот ,,Животот на Пи“. Eве ги номинираните за најдобри женска и машка улога Најдобра машка улога Bradley Cooper […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Балотели пожолте

Најконтраверзна фризура досега на популарниот фудбалер Марио Балотели. Тој пожолте, стана ,,плавуша,, и има блага чироканка 🙂

______________________________________________________________________________________________________

ЕКСКЛУЗИВНО: Во чест на Тоше, Раде Шербеџија ќе одржи концерт во Лондон (Фото)

Филмската легенда Раде Шербеција, актерот од филмот „Пред дождот“, гласот од „Не дај се Инес“, големиот балкански уметник кој го освои Холивуд, ќе одржи вечер посветена на Тоше Проески во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Депардје православец – се крстеше со три прста на божиќна литургија (Фото)

Жерар Депардје познатиот француски глумец пред некој ден и официјално стана Руски државјанин. Кога долета во Москва добредојде му посака лично Путин, а Депардје доби и стан од Русија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1