Archive | Естрада RSS feed for this section

Некој и помогнал на Натали Вуд да се удави? – најдени модрици на телото

Новата истрага фрла ново светло на смртта на популарната холивудска глумица Натали Вуд. Благодарение на извештај од мртовечницата во Лос Анџелес, се појавиле нови детали.

______________________________________________________________________________________________________

Џејми Оливер во Манчестер Сити- ќе ги рани фудбалерите

Најпознатиот светски кулинар Џејми Оливер потпиша петгодишен договор со англискиот премиерлигаш. Тој ќе ја подготвува и служи храната на стадионот и околу него.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Еве кои филмови се номинирани за Оскар

Објавени се номинациите за Оскар 2013: филмот ,,Линколн“, на Стивен Спилберг е фаворитот на годинашното доделување на најпрестижната филмска награда. Историската драма доби 12 номинации-вклучувајќи и за најдобар филм и режија. Со само една номинација помалку е филмот ,,Животот на Пи“. Eве ги номинираните за најдобри женска и машка улога Најдобра машка улога Bradley Cooper […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Балотели пожолте

Најконтраверзна фризура досега на популарниот фудбалер Марио Балотели. Тој пожолте, стана ,,плавуша,, и има блага чироканка 🙂

______________________________________________________________________________________________________

ЕКСКЛУЗИВНО: Во чест на Тоше, Раде Шербеџија ќе одржи концерт во Лондон (Фото)

Филмската легенда Раде Шербеција, актерот од филмот „Пред дождот“, гласот од „Не дај се Инес“, големиот балкански уметник кој го освои Холивуд, ќе одржи вечер посветена на Тоше Проески во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Депардје православец – се крстеше со три прста на божиќна литургија (Фото)

Жерар Депардје познатиот француски глумец пред некој ден и официјално стана Руски државјанин. Кога долета во Москва добредојде му посака лично Путин, а Депардје доби и стан од Русија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео АЈОЈ: Цеца, Беквалац, Северина Дара буба мара.. – првите настапи

ЦЕЦА СЕВЕРИНА ДАРА БУБА МАРА   НАТАША БЕКВАЛАЦ   ДРАГАНА МИРКОВИЌ

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Жени за плакнење очи – ова се најсекси мажите за 2012

Hugh Jackman,  Mark Wahlberg, Joe Manganiello,  Colin Farrell, Shemar Moore  

______________________________________________________________________________________________________

Повеќе автори во игра за евровизиската песна

За песната, со која кралицата на ромската музика Есма Реџепова и популарниот поп-изведувач Влатко Лозаноски ќе н` претставуваат на Евросонг, ќе бидат ангажирани неколку композитори.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Продолжува лудилото – Gangnam Style тетоважа

Еве како изгледа најбараната тетоважа во последно време – и секако во знакот на песната која годинава го освои светот. Јужнокореецот Псај и ,,Gangnam Style,,

______________________________________________________________________________________________________

Објавена листа на топ 25 евровизиски пејачи за 2012: Калиопи некаде на врвот!

Официјалната страна на Евровизија ги објави своите најактуелни изведувачи за 2012 година.

______________________________________________________________________________________________________

Бреговиќ ќе му свири на Путин на Нова година

Познатиот  Горан Бреговиќ за Нова година ќе свири и пее за рускиот претседател Владимир Путин, неговата сопруга и уште 14 двојки на приватна новогодишна забава за што ќе добие 120.000 евра, објавија босански медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Јас сум Mакедонец,, – Солзи и смеа бенд

Солзи и смеа бенд со нова песна и текст за тоа како живее денес македонецот 🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Кејт Винслент оди на меден месец во вселената

Кејт Винслент и нед Рокенрол се венчаа во тајност. Тоа воедно е третиот брак за познатата актерка.

______________________________________________________________________________________________________

Витни Хјустон била убиена? – се појави видео снимка

Приватниот детектив Пол Хуебл предал видео снимка во полиција на која се гледа како двајца мажи неколку пати влегувале во хотелот каде се наоѓала Витни, а се претставувале како да се дел од нејзиното обезбедување.

______________________________________________________________________________________________________

Со саксофонот го пројде светот – конечно концерт и во Македонија

Стојан Димов, кларинетист и саксофонист, низа години наназад со својот саксофон патува низ целиот свет – Италија,Франција, Шпанија, САД, Руска Федерација, Канада, Израел, Мароко, Кина, Мексико, Аргентина…

______________________________________________________________________________________________________

,,Трето полувреме,, не влезе во трката за Оскар

“Трето полувреме” на Дарко Митревски, македонскиот кандидат за Оскар за најдобар странски филм, не влезе во потесниот избор за номинација, кој беше објавен денеска, пишува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Маленко руши рекорди во дисциплината БРАК – се ожени по 4 пат

Александар маленко се оженил по 4 пат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1