Archive | Естрада RSS feed for this section

Наше, а светско – Саксофонистот Нинослав Димов со впечатлива програма

 Млад, афирмиран саксофонистот Нинослав Димов, со впечатливиот избор на автори кои ги изведува, постојано покажува дека и во Македонија имаме музичари кои рамо до рамо можат да се носат со светските саксофонисти и да му дадат душа на на овој инструмент. Тој заедно со пијанистката Маја Поповиќ, во вторник во Салонот 19:19 во 20 часот, […]

______________________________________________________________________________________________________

Мрачните тајни на Псај – пејачот на „Gangnam“

Псај е уметничкото име на кореанецот кој се вика Парк Џае-Санг. Својата кариера ја започнал во 2001 година и за кратко време станал популарен во својата земја. Но, не било се така сјајно.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбен Бата Живојиновиќ

Српската актерска легенда Владимир Бата Живојиновиќ е жртва на сега засега непознати разбојници, кои ја ограбиле неговата куќа во Корачица.

______________________________________________________________________________________________________

„Gangnam Style” – превод на Македонски

Колегите од порталот zabavam.com се потрудиле да го преведат текстот на популарната песна „Gangnam Style” – па еве како тоа би звучело на Македонски.

______________________________________________________________________________________________________

Адријана Лима бремена во првиот календар на „Pirelli“ без голотија (Видео)

Мажите секоја година со нетрпение го очекуваат излегувањето на календарот на „Pirelli“, затоа што знаат дека за уметничките фотографии избраните модели не се срамат да покажат повеќе кожа. Во изминативе години Марио Соренти, Карл Лагерфелд и Тери Ричардон не се колебаа дали да ги насочат своите објективи кон разголените манекенки.

______________________________________________________________________________________________________

Жена, а работи како машки модел (видео)

  Оваа манекенка има специфична работа. Рекламира облека но не женска туку исклучително машка облека. И тоа барана е меѓу креаторите.

______________________________________________________________________________________________________

И официјално „Gangnam Style” најгледано видео

  „Gangnam Style” на јужнокорејскиот музичар, стана најгледаното видео на YouTube – има повеќе од 800 милиони прикажувања. Го симна од тронот видео спотот „Baby” на Џастин Бибер кое беше најгледаното последните две години.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Легендите повторно ја ,,раздрмаа,, сцената – нова песна на Rolling Stones

  Рок ветераните покажаа дека се уште можат да ја зажештат атмосферата. Објавија атркативен видео запис за песната ‘Doom and Gloom’. Низ целиот спот има сцени кои ја претставуваат деструктивната страна на човекот. Во спотот е и атрактивната шведска актерка Noomi Rapace.

______________________________________________________________________________________________________

ГЛАСАЈТЕ ЗА ОМИЛЕНИОТ РАДИСКИ ХИТ

15 македонски изведувачи со најдобрите годишни хитови ќе настапуваат на овогодинешниот македонски радиски фестивал МАРС 2012 овој четврток, 22 ноември во Универзална сала.

______________________________________________________________________________________________________

Роналдо ја продаде златната коапчка а парите ги подари на децата на Палестина

Престижниот трофеј кој Роналдо го доби за своите 40 голови во 2011 е продаден на аукција за 1,5 милиони евра. Парите фудбалерот ги намени за школување на децата во Палетсина. Ова е објавено на сајтот на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо.

______________________________________________________________________________________________________

Мр Бин оди во пензија

Британскиот глумец Rouan Atkinson изјави дека со 57 години и веќе престар за лудории и дека е време Мистер Бин да отиде во пензија.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Македонка ќе учествува на избор за Мис еротика

Нашата најпозната старлета во Бугарија, Драгана Спасовска ќе учествува на 11 декември на изборот за Мис еротика во Софија, пренесува порталот Пулс 24.

______________________________________________________________________________________________________

140 квадрати претседателски апартман со 100 ружи за Џенифер Лопез во Белград

Џенифер Лопез својот престој во Белград ке го помине во хотелот „Метропол“.На располагање ќе има 140 метри квадратни,во секоја соба ке има по 100 ружи

______________________________________________________________________________________________________

Џејмс Бонд на гости кај војниците во Авганистан

  Британскиот актер Даниел Крег ненадејно се појавил во Авганистан во посета на војниците од британскиот контингент. 

______________________________________________________________________________________________________

Кошаркарот Перо Антиќ доби син

Кошаркарот Перо Антиќ стана татко по втор пат – повторно доби син.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Како Бекам снима реклама за гаќи

  Во престрет на новата година и божиќ ке бидат лансирани новите модели на маички ,гаќи и пижами со потпис на Дејвид Бекам. моделите ќе бидат во продажба во продавниците Х&М за Божиќ. Еве мал дел од снимањето на рекламата.

______________________________________________________________________________________________________

Сергеј Четковиќ повреден во сообраќајна несреќа (Фото)

Познатиот пејач Сергеј Четковиќ е повреден во сообраќајна несреќа вечерва. Тој бил во џипот марка Ауди Q5, во моментот кога дошло до верижен судар.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кој сака да ја гледа комедијата ,,Се викам Никола,, – ДЕЛИМЕ КАРТИ

СЕ ВИКАМ НИКОЛА” е претстава што по ниеден случај не смеете да ја пропуштите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1