Archive | Естрада RSS feed for this section

Драгана Мирковиќ за влакно спасила глава

Снимањето на новогодишната програма на ТВ Хепи, Драгана Мирковиќ за малку ќе ја чинело живот, и тоа буквално! 

______________________________________________________________________________________________________

Зоки фаци виде дух – му дошол во станот во форма на сина светлина

Водителот Зоран Василевски – Фаци видел дух.

______________________________________________________________________________________________________

1 екипа, 1 цел, 1 емисија… СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЕКСТРА ЕКСКЛУЗИВ!!

Екстра Ексклузивците денеска и официјално го заокружуваат првиот дел од нивната роденденска кампања. Нека им е среќен роденденот, да им се множат емисиите и многууу ексклузивки им посакува тимот на Мknews.MK.

______________________________________________________________________________________________________

Да си пукнете што не сте фолкер – заработи 2.000 евра за 30 сек (Видео)

  Колегите од порталот Бриф ископале видео на кое се гледа како Шабан Шаулиќ заработува неверојатни 2.000 евра за само 30 секунди.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Заедно 30 години по Брилијантин

Џон Траволта и Оливија Њутон Џон, ѕвездите на светски познатиот филм „Брилијантин“, повторно се заедно после триесеттина години.

______________________________________________________________________________________________________

Хит Леџер требало требало да биде Бетмен – но сакал да го глуми Џокер

Режисерот Кристофер Ноул неодамна изјави дека улогата на заштитникот на градот Готам требаше да му припадне на Хит Леџер. 

______________________________________________________________________________________________________

Македонија во шок – Ифет го уби Џемил (Видео)

Македонија во шок – Ифет го уби Џемил – епилогот од турската серија која ја емитува Канал 5 ги вознемири фановите од Македонија. 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Почина Марија од „Отпишаните“, глумицата Злата Петковиќ

Српската глумица Злата Петковиќ почина во Белград на 58 годишна возраст. Починала на болница во Белград, каде пред 7 дена беше хоспитализирана порати мозочен удар.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Силвестер Сталоне има двојник во Бугарија – плукнат он!

  Во Бугарија живее човек кој неверојатно наликува на Силвестер Сталоне. Поради сличноста дири и го викале ,,Рамбо,, во младите денови, а и многу луѓе сакале да се сликаат со него.

______________________________________________________________________________________________________

Заборавете на Gangnam, доаѓа новата интернет сензација: Aircraft Carrier Style (Видео)

Aircraft Carrier Style е новото лудило кое ги зарази кинезите. Милиони кинези поставија на интернет свои фотографии како ги изведуваат овие движења.

______________________________________________________________________________________________________

Наше, а светско – Саксофонистот Нинослав Димов со впечатлива програма

 Млад, афирмиран саксофонистот Нинослав Димов, со впечатливиот избор на автори кои ги изведува, постојано покажува дека и во Македонија имаме музичари кои рамо до рамо можат да се носат со светските саксофонисти и да му дадат душа на на овој инструмент. Тој заедно со пијанистката Маја Поповиќ, во вторник во Салонот 19:19 во 20 часот, […]

______________________________________________________________________________________________________

Мрачните тајни на Псај – пејачот на „Gangnam“

Псај е уметничкото име на кореанецот кој се вика Парк Џае-Санг. Својата кариера ја започнал во 2001 година и за кратко време станал популарен во својата земја. Но, не било се така сјајно.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбен Бата Живојиновиќ

Српската актерска легенда Владимир Бата Живојиновиќ е жртва на сега засега непознати разбојници, кои ја ограбиле неговата куќа во Корачица.

______________________________________________________________________________________________________

„Gangnam Style” – превод на Македонски

Колегите од порталот zabavam.com се потрудиле да го преведат текстот на популарната песна „Gangnam Style” – па еве како тоа би звучело на Македонски.

______________________________________________________________________________________________________

Адријана Лима бремена во првиот календар на „Pirelli“ без голотија (Видео)

Мажите секоја година со нетрпение го очекуваат излегувањето на календарот на „Pirelli“, затоа што знаат дека за уметничките фотографии избраните модели не се срамат да покажат повеќе кожа. Во изминативе години Марио Соренти, Карл Лагерфелд и Тери Ричардон не се колебаа дали да ги насочат своите објективи кон разголените манекенки.

______________________________________________________________________________________________________

Жена, а работи како машки модел (видео)

  Оваа манекенка има специфична работа. Рекламира облека но не женска туку исклучително машка облека. И тоа барана е меѓу креаторите.

______________________________________________________________________________________________________

И официјално „Gangnam Style” најгледано видео

  „Gangnam Style” на јужнокорејскиот музичар, стана најгледаното видео на YouTube – има повеќе од 800 милиони прикажувања. Го симна од тронот видео спотот „Baby” на Џастин Бибер кое беше најгледаното последните две години.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Легендите повторно ја ,,раздрмаа,, сцената – нова песна на Rolling Stones

  Рок ветераните покажаа дека се уште можат да ја зажештат атмосферата. Објавија атркативен видео запис за песната ‘Doom and Gloom’. Низ целиот спот има сцени кои ја претставуваат деструктивната страна на човекот. Во спотот е и атрактивната шведска актерка Noomi Rapace.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1