Archive | Естрада RSS feed for this section

Бившиот маж на Шакира и бара оштета што го оставила

  Поранешниот партнер на колумбиската поп ѕзвезда Шакира, Аргентинецот Антонио де ла Руа, поднел тужба против нејзе и бара оштета поради тоа што го оставила,соопштил неговиот адвокат.

______________________________________________________________________________________________________

Даниела Враниќ 1 година не смее да тепа полицајци

Српската кралица на сплавовите е осудена на 1 година условна казна за возење во пијана состојба и напад на полицаец.

______________________________________________________________________________________________________

Есма со сонце, Владо во бел костум, Адела со американски гакички

На вчерашниот концерт по повод независноста на Македонија во арената Филип 2 продефилираа 21 пеач во склоп на концертот организиран од браќата Тавитјан.

______________________________________________________________________________________________________

Го умреа Морган Фриман

Уште една лажна вест за смрт на познат актер – овој пат го умреа Морган Фриман. Ај што го умреа човекот туку направиле и профил на фејсбук РИП Морган Фриман која веќе има 18.000 лајкови.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонска пејачка успешна на светските топ листи

“Time Time” е летниот хит кој на македонската пејачка Рената и донесе успех од светски рамки. Токму со оваа песна таа го сврте вниманието на познати продуценти и на пошироката публиката.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Мајкл Данкан – ѕвездата од филмот Зелената милја

Michael Clarke Duncan, ѕвездата од познатиот филм “The Green Mile” и “The Whole Nine Yards,” почина. Имаше 54 години.

______________________________________________________________________________________________________

Бата Живојиновиќ е на апарати – му се влошила состојбата

  Познатиот српски актер Велимир Бата Живојиновиќ е приклучен на апарати, 78 годишниот актер пред два месеци доживеа хеморагичен удар, беше пуштен на домашно лекување, но состојбата му се влошила и итно бил приефрлен на клиниката Воено-медицинската академија -ВМА. Лекарите се борат за неговиот живот.

______________________________________________________________________________________________________

Обама е со фраерите – Ромни со тепачите – актери во кампања (Фото)

Актерите се повеќе се експлоатирани од политичарите. Што поголема филмска ѕвезда те подржува толку повеќе гласачи ќе добиеш.

______________________________________________________________________________________________________

Том Круз лечи љубовни јади со Хрватици (Фото)

Холивудскиот актер Том Круз слета попладнево во Сплит. Долетал со приватен авион, лежерно облечен, насмеан, со 2 телохранители. Веднаш се качил на приватна јахта и ќе плови по синиот Јадран.

______________________________________________________________________________________________________

Налог за апсење на Наташа Беквалац – ќе оди во затвор!

Полицијата во Србија добила налог за апсење на познатата новосадска пеачка Наташа Беквалац. Судијата издаде налог за апсење затоа што иако обвинета не се појавила на ниту едно судење иако уредно била повикувана.

______________________________________________________________________________________________________

Џоковиќ на поклон доби бизнис луксузен авион

Покрај Џон Траволта, архитектот Френк Гери и познатиот пијанист Ланг Ланг, најдобриот тенисер на светот Новак Џоковиќ стана амбасадор на третата по големина компанија за производство на авиони во светот „Bombardier“ од Торонто пишува српски Плејбој.

______________________________________________________________________________________________________

Шест факти за Џенифер Кулиџ, мајката на Стифлер

Оваа актерката која денеска полни 51 година глумеше во огромен број на филмови и комични телевизиски серии, но за фановите на „Американска пита“ таа секогаш ќе биде посакуваната „Мајка на Стифлер“.

______________________________________________________________________________________________________

Уште една трагедија во семејството Сталоне – му почина полусестрата

Полусестрата на познатиот холивудски актер Силвестер Сталоне, Тони-Ан Филити, ја изгуби борбата со ракот на белите дробови.

______________________________________________________________________________________________________

БОРО И МИКИ – По 30 години се најдоа на „Охрид фест 2012“

Македонскиот бизнисмен Боро Борозан на „Охрид фест“ си најде стар другар, со кого не се имаа видено 30 години.

______________________________________________________________________________________________________

Тарабунов направи видео клип со слики од фејс од своите фанови (Видео)

Александар Тарабунов – Тара на Охрид фест 2012 настапи со песната ,,Овие денови,, за неа направи видео клип со кои одлучи да им се оддолжи на фановите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Момче од публика му предложи брак на Новак Ѓоковиќ

Најдобриот српски тенисер  Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за почетокот на U.S. Open,  на тренингот кој беше отворен за јавноста, доби понуда за брак од едно момче.

______________________________________________________________________________________________________

Нина му остана на срце на Белов! Фото

Реалното шоу „Операција Триумф“ на тогаш анонимниот неготинчанец Александар Белов му го промени животот. Од непознато момче стана познат пејач низ просторите на цела бивша Југославија.

______________________________________________________________________________________________________

Наум сакал да го почасти Петар Нечовски – му го вратил вискито

Наум  ми прати цело шише виски, јас по келнерот му го вратив. Зошто? Затоа што не пијам виски, не пијам алкохол и зошто да го трошам човекот?

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1