Archive | Естрада RSS feed for this section

Арета Френклин ќе биде погребана на 31 август во Детроит

Легендата на соул музиката Арета Френклин ќе биде погребана во својот роден град Детроит на 31 август, соопшти претставничката за медиуми на покојната пејачка, Гвендолин Квин. Таа додаде дека на погребот ќе присуствуваат само членови на семејството и пријатели на „кралицата на соулот“. Френклин ќе биде погребана покрај нејзиниот татко, сестри и брат. Славната пејачка […]

______________________________________________________________________________________________________

Исповед на Џони Деп, открива како потрошил 650 милиони долари

Ѕвездата на „Пиратите од Карибите“, актерот Џони Деп во разговор со новинариод магазинот Ролинг Стоун, зборувал за раскинувањето на бракот со Амбер Херд, мемоарите кои ги пишува и губењето на богатството од речиси 650 милиони долари, пренесува британски Мирор. Деп, како што пренесува Мирор, интервјуто го дал во Лондон за време на турнејата со својот […]

______________________________________________________________________________________________________

Бали бег е серозно болен- се повлекува од јавноста

Популарниот турски актер , Бурак Озџивит , по кого воздивнуваат жените во целиот свет, е сериозно болен и најави целосно повлекување од јавноста.Бурак Озџивит , познат по улогата на Бали бег во серијата ,,Сулејман Величествениот” поминува низ многу тежок период во животот. Актерот во последно време страда од тежок облик на депресија . Според турските […]

______________________________________________________________________________________________________

Мајка на 13 години, омажена за макро на 19 – животот на легендата Арета Френклин

Претседатели, музички легенди, холивудски ѕвезди и други јавни личности ѝ се наклонија на Арета Френклин, кралицата на соул музиката и вистински уникатен вокал, која почина денеска на 76-годишна возраст по тешко боледување. Суперѕвездата која списанието „Rolling Stone“ ја прогласи за најдобрата пејачка на сите времиња, почина на 76 години во нејзиниот дом во Детроит, опкружена […]

______________________________________________________________________________________________________

Елена Велевска: Се разедувам, семејното насилство стануваше неподносливо

Познатата пејачка Елена Велевска ги потврди гласините дека се разведува. – Би сакала да ставам крај на сите чаршиски муабети. Да, вистина е дека решив да покренам бракоразводна парница. Како и секоја жена посакував и сметав дека секој брачен проблем може да се реши, но со текот на годините семејното насилство стануваше неподносливо. Затоа, пред […]

______________________________________________________________________________________________________

Се пензионира уште една легенда: Мајкл Кејн му кажува збогум на актерството

„Се уште не ме пензионирале, но чуствувам дека крајот е дојден“, вели актерската легенда Мајкл Кејн во најавата за своето актерско професионално пензионирање. „Станување во 6:30 наутро и учење дијалози на памет не е моја слика на рајот“, додава актерската легенда. Во интервју за „Mirror“, Кејн вели дека вратите му се затворале кога наполнил 70 […]

______________________________________________________________________________________________________

Селин Дион и Расел Кроу се во врска?

Пред две години познатата пејачка го изгуби долгогодишниот сопруг поради тешка болест. Но, таа продолжува понатаму. Според холивудските таблоиди, нова љубов на Селин Дион е актерот Расел Кроу, кој неодамна се разведе од сопругата Даниела Спенсер. И двајцата минеле низ тежок период, па добро се разбираат еден со друг. Кроу е обожавател на музиката на […]

______________________________________________________________________________________________________

Лепа Брена барала попуст во ресторан – сопственикот и вратил вака

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ топлите денови од август ги трошат на црногорскиот брег, а побарале попуст при ручек во луксузен ресторан, но настанал хаос. „Мислев дека ѕвездите имаат попуст кај вас”, рекла Брена откако завршила со ручекот со своето семејство и пријателите и ја побарала сметката од келнерот. Работникот бил […]

______________________________________________________________________________________________________

Неизвесно е дали Израел ќе биде домаќин на Евросонгот 2019

Израел би можел да го изгуби правото на организирање на Евросонг за 2019 и натпреварот да се одржи во Виена. Сомневањата дека Израел ќе биде домаќин на следната Евровизија се појавија веднаш по победата на Нета Барзилаи . најпрвин се спомнуваше безбедносната состојба , а сега во прашање се финансиите . Државната телевизија побарала средства […]

______________________________________________________________________________________________________

Арета Френклин е на смртна постела: Семејството се моли за чудо

Арета Френклин е тешко болна, пишува “Showbiz 411”. Кралицата на соул музиката моментално се наоѓа во Детроит, каде е опкружена со своето семејство кое ги моли нејзините обожаватели за поддршка и молитви во овие тешки времиња. “Зборував со близок пријател на Арета Френклин и нејзиното семејство. Пејачката не е добро”, напишал новинарот на “NBC”, Хари […]

______________________________________________________________________________________________________

Анџелина повторно го обвинува Пит дека не плаќа алиментација

Анџелина Џоли и Бред Пит се во опасност да се вклучат во нов скандал. Актерката го обвинува својот поранешен сопруг дека не ги извршува своите должности како татко, пишува The Sun. Таа рече дека Пит не платил никакви значајни средства за семејството после разводот, како што наредил судот. Поради оваа причина, Енџи одлучи да поднесе […]

______________________________________________________________________________________________________

Ричард Гир и неговата 33 години помлада сопруга чекаат бебе

Три месеци по свадбата, актерот Ричард Гир (68) и неговата сопруга Алехандра Силва (35) го очекуваат своето прво заедничко дете. Тие се заедно три години. Актерот веќе го има 18-годишен син Хомер, а бизнисменката Силва – шестгодишното момче Алберт. Вестите, кои започнаа како гласини пред неколку недели, веќе се потврдени од извори блиски до телевизијата […]

______________________________________________________________________________________________________

Два пати бил во затвор, жена му на породување одела со автобус: Нешта кои не сте ги знаеле за Оливер Драгојевиќ

Оливер Драгојевиќ својот живот не го криел од семејството и пријателите. Сепак некои работи публиката ги знаела, а некои не. Сега за него и неговиот живот зборуваат сите. Многу работи можеби и сам би ги кажал, но лошата болест беше побрза од него. Легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ зад себе ги остави својата сопруга Весна […]

______________________________________________________________________________________________________

Одлична нова песна на ЛИНА ПЕЈОВСКА (ВИДЕО)

Нашата талентирана млада пејачка, Лина Пејовска ја изненади публиката со уште еден одличен хит! Новата песна на Лина е насловена „Топло ладно“, текстот е на Елена Ристеска и Дарко Димитров, а тој ги направи и музиката и аранжманот. Покрај македонската верзија, песната има и српска верзија под насловот „Одлучи се“. Лина успешно го освојува музичкиот […]

______________________________________________________________________________________________________

Ми умре најголемиот пријател, ми беше повеќе од тоа: Џибони со потресни зборови се прости од Оливер

Оливер Драгојевиќ почина во 71. година од животот, а целиот регион тагува за големиот уметник и музичар. Џибони од Оливер се прости со потресни зборови: „Ми умре мојот најголем пријател, ми беше и повеќе од тоа, мое семејство. Мислам дека беше најсаканиот човек на овие простори. Како личност беше најскромен и најнормален човек кого го […]

______________________________________________________________________________________________________

Збогум легендо: Оливер беше миленик на Балканот со безброј хитови по кои ќе го памтиме засекогаш ВИДЕО

Гласот на Оливер беше прифатлив за сите. Сакаа да го слушаат и оние кои не се љубители на тој жанр. Специфичниот глас и прекрасните текстови на многумина им се разубавуваа венчавките, дружењата… Оливер Драгојевиќ за последен пат настапи во Скопје на 4 март во 2017 година, само неколку месеци пред да му ја дијагностицираат болеста. […]

______________________________________________________________________________________________________

Најпрво тивко ќе заплачеше , потоа ќе седнеше на клавирот и ќе ја кренеше главата – вака Оливер Драгоевиќ зборуваше за тешката болест

Легендарниот пејач Оливер Драгоевиќ почина утрово во 5 часот во болницата во Сплит на 71-годишна возраст, тој ја изгуби борбата со ракот. Иако тој храбро се бореше се до последниот момент и позитивните мисли беа со него до последниот момент, за жал не издржа. – Добро сум, можам да кажам дека не се чуствувам како […]

______________________________________________________________________________________________________

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Оливер Драгојевиќ

Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена. Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови. Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1