Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Вознемирувачко ВИДЕО: Полицајци силувале затвореник со пендрек – во Грузија нереди поради снимката

Откако две телевизии во Грузија го објавија видеото на кое се гледа како чувари во затворот ги злоставуваат затворениците Грузија се крена на нозе. Серија протести низ државата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 13 год дете си го убило 2 год брат – живее живот со дрога и насилство, го чека доживотен затвор

Мајка нарко зависник, го родила на 12 години откако била силувана, 13 год . Кристиан Фернандез живеел живот опкружен со дрога и насилство а сега ризикува да биде првиот малолетник осуден на доживотен затвор, бидејќи  при напад на бес, го удрил 2 годишното братче од полица за книги и му ја смачкал главата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ангел чувар го спаси од сигурна смрт!

Задолжително погледнете ја снимката!

______________________________________________________________________________________________________

Трпи за убавина – операција на очи, избелување на кожа?

Втората сезона од серијата „Vice“ која се занимава со модниот свет надвор од Њујорк, Париз и Милано и ги открива екстремните мерки кои ги практикуваат за да учествуваат на ревиите.

______________________________________________________________________________________________________

Криминалец истетовиран на очното јаболко (Фото)

Криминалецот Џејсон Барнум (37) е осуден за грабеж на куќа и кражба на автомобил за да купи хероин, а обвинет е за обид за убиство на полицаец. Во целиот случај дополнително го сврте вниманието на јавноста заради тетоважата што ја има на целото лице, главата и на очното јаболко на десното око.

______________________________________________________________________________________________________

Заклал 2 деца – жителите јавно го линчувале на улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

Гватамела се држи до стариот суд – линчот како праведен чин. Убиецот на две деца во едно училиште во Гватемела не ја дочекал правдата на суд. Бил запален пред истото училиште, откако бил фатен од страна на селаните.

______________________________________________________________________________________________________

Го киднапирале зошто личи на „Садам“ за да снимаат порнич

Еѓипјанин кој личел на Садам Хусеин доживеа бизарен инцидент. Мохамед Бишр од Александрија со години доживува непријатности заради неговиот речиси идентичен изглед, кој потсетува на поранешниот ирачки диктатор.

______________________________________________________________________________________________________

Го заразила со сида – Ме уби! Затоа и јас ја убив!

Му признала дека е ХИВ позитивна, предоцна, штетата веќе била направена, 36 годишниот Лари Дан од Далас веќе бил интимен со неа. Тоа страшно го налутило и во знак на револт ја убил.

______________________________________________________________________________________________________

Jа силувал и тепал – те заразив со СИДА и рекол на крајот (Видео)

Полицијата во Америка трага по силувач кои на својата жртва и рекол дека ја заразил со ХИВ.

______________________________________________________________________________________________________

Жената чии органи откажувале имала голтнато чачкалица – Лекарите мислеле дека е мистериозна болест

Жена која имала мистериозна болест со крварење и откажување на витални органи се спасила откако и извадиле чачкалица од цревата

______________________________________________________________________________________________________

Неродена телевизиска ѕвезда: Потпишале ТВ договор со бебето во стомак

Родителите Енди (34) и Шели (35) ја испратиле снимката од направениот ултразвук на агенцијата Скрим, која неговиот талент го препознала уште на прв поглед, и веднаш подготвиле емисија за да го снимаат бебенцето уште додека е во утробата на неговата мајка.

______________________________________________________________________________________________________

Осуден убиец и силувач моли за смртна казна

Американец осуден за киднапирање, силување и убиство на тинејџерка од Флорида ги шокираше присутните во судницата кога го замоли судијата да му изрече срттна казна.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ако сакаш да ја тепаш жената легално – стани муслиман

Pat Robertson, контраверзниот американски ТВ водител му порачал на гледач ако сака легално да ја тепа жената да стане муслиман. Ова е само уште една во низата контраверзни изјави на водителот.

______________________________________________________________________________________________________

Ја убил и распарчил жената за деловите од телото да ги продаде за правење магии

Лазарус Чирафи од Јужна Африка ја убил и распарчил неговата сопруга Марбл Маруфу за да ги продаде нејзините делови од телото за за ритуални обреди.

______________________________________________________________________________________________________

Дистрибуирал 30 тони расипано пилешко месо до fast food ресторани, немал никава дозвола ниту лиценца за работа

Знаеме ли каде јадеме и што јадеме. Од каде доаѓа месотот во fast food рестораните. Прочитајте го овој пример.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Открила дека нејзиното поранешно момче и живее на поткровјето 12 години од нивното раскинување

Трејси која била самохрана мајка на пет деца, еден ден слушнала мали удари на таванот од нејзината куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Мајка за пример – и падна количката со бебето, а телефонот не го испушта

  Peaches Geldof 23 годишна папараците ја уловиле како го шета своето 4 месечно бебе. Зборувала на телефон и количката и се превртела. Иако бебето кутро испадна од количката таа не го испушти мобилниот телефон од рака.

______________________________________________________________________________________________________

Словенечки рулет: губитникот си заминува со ХИВ вирус

Неидентификуван млад дечко, неодамна бил дел од специјално организираните оргии, а главниот двигател на адреналинот е што еден од учесниците во оргијата е инфицирани со ХИВ вирус.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1