Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Фото: Нашле црв во чоколадо Животинско царство

Татко кој на своето дете во маркетот Конзум му купил чоколадо Животинско царство бил згрозен кога внатре пронашол црв. Го фотографирал чоколадото и фотографиите ги испратил до медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

Голтање памук, хормони од урина, хипноза, лаксативи – цената на виткоста во модата

На неделата на мода во Њујорк, руска манекенка прозборела за застрашувачките начини и методи кои манекенките ги употребуваат за да носат број 0. Обично тие со оваа бројка ја опишуваат својата тежина.

______________________________________________________________________________________________________

Ја казнил својата неверна сопруга, и ја запалил облеката вредна 19.000 евра!

Поради сомневање за неверство Британецот Антони Мед ја запалил облеката на својата сопруга. Сега му се заканува затворска казна од една година, поради пироманство.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан возач свртел 911 – сам се пријавил дека вози пијан

Четириесет и седум годишен човек од Такома, Вашингтон, по грешка двапати свртел 911 со што придонел за негово апсење, поради возење на возило во пијана состојба.

______________________________________________________________________________________________________

Владетели во сенка: Американски полковник сакал да вгради микрочип во бебе

Се воспостави во голем број на истражувања дека парапсихолошките можности, кои ги има во голем број на луѓе, ако не и во сите, дека овие особини се потиснати и запоставени. Тие можат да се активираат, учат, развиваат, негуваат и вежбаат.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата го фатила со лажни пари, а тој се обидел да ги проголта

Американските полициски официјални лица, соопштиле дека еден триесетипетгодишен маж се обидел да ги проголта фалсификуваните пари од 50 долари, откако бил фатен со лажни пари во еден забавен пар во западен Њујорк.

______________________________________________________________________________________________________

Кинез се завиткал како подарок и за малку ќе се загушел!

Еден Кинез за малку ќе го загубел животот сакајќи да ја изненади својата сакана, кога во кутија се завиткал како поклон кој го испратил на нејзината адреса.

______________________________________________________________________________________________________

Што се еден „Пикок“ пајак треба да направи за да го освои нејзиното срце! Но доколку не успее…

Овој вид на пајак танцува специјално за неговата девојка со цел да ја импресионира за да може подоцна да се пари со неа. Доколку и се допаднат боите и движењата таа ќе се спари со него и ќе си замоне, но доколку тој не успее „да го освои нејзиното срце“ таа ќе го убие и […]

______________________________________________________________________________________________________

Директор носел стриптизети како награда – еден од менаџерите го тужел и добил оштета

Најголемата компанија за пијалоци во Латинска Америка ,, Амбев,, мора да исплати 25 000 долари оштета на свој вработен, кого го присилувала да присуствува на забави на кои биле поканети локални проститутки и стриптизети.

______________________________________________________________________________________________________

Го терала 10 год син да провалува во куќи за да може да си купи дрога

Жена од Вашингтон заврши зад решетки, бидејќи го присилувала нејзиниот 10-годишен син да провалува по домови и да краде пари, за да таа може да си купи дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Глумел таен агент за да не плати крофна?!

Еден Американец одлучил да глуми полицаец за да не плати крофна.

______________________________________________________________________________________________________

Му го отсекла затоа што ја изневерувал!

Жена која открила дека нејзиниот партнер ја изневерува се решила да преземе екстремни мерки па му го отсекла „алатот“ со кујнски нож додека спиел и го фрлила во WC школка, пренесуваат локалните медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Убиец се јавил да се предаде – му рекле немаме слободни полицајци да те приведат – на крајот сам си отишол во станица

Полицијата во Детроит истражува зошто осомничен за убиство морал дури двапати да се предава на полицијата пред да им текне да го уапсат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео:Терорист, а параолимпсики победник – освои злато

  Себастијан Родригез 55 годишен шпанскиот пливач освои злато на ПАРА Олимписките игри во Лондон. Неговата животна приказна воопшто не е за пример. Тој бил терорист, убиец, лежел во затвор. Родригез бил член на организацијата Грапо, група која во Европската Унија се води како терористичка организација. Во 1984 година Родригез заедно со членовите од групата […]

______________________________________________________________________________________________________

Не се потсртижил повеќе од седумдесет години бидејќи мисли дека ќе се разболи

Виетнамецот Нгујен Чиен (85) има коса долга дури 4 метри која е тешка дури два килограми. Последен пат се пострижил во основно училеште, по што се разболел. Од тогаш одбивал да отсече дури и милиметар коса.

______________________________________________________________________________________________________

Паднала на тест за возачка дозвола, па се запалила

Џамкола Сапкот од Велика Британија се обидела да се самозапали затоа што веќе по четврт пат паднала на тестовите за возачка дозвола.

______________________________________________________________________________________________________

Магаре уби градоначалник – Видео

227 килограми тешкото животно, кое инаку било љубимец на убиениот е главниот осомничен за убиството на градоначалникот во град во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Дух на мајка која си го бара детето ги преплаши возачите – неколку сообраќајки имало во една ноќ

Сеуште не е обелоденето што ги преплаши возачите и беше причина за неколку сообраќајни несреќи на патот Зајечар – Бор.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1