Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Го претепале откако го украл амбулантното возило, а потоа со истото бил пренесен во болница

Двајца австријци во центарот на Грац украле амбулантно возило додека лекарската екипа давала прва помош. Да биде малерот уште поголем за едниот од крадците бил претепан од страна на неговиот татко, а подоцна со истото возило кое што го украл и го оставил, бил пренесен во болница.

______________________________________________________________________________________________________

Си го убил синот мислејќи дека е мајмун

Селанец од Непал по грешка го убил својот дванаесетгодишен син мислејќи дека е мајмун кој му ја крадел овошјето.

______________________________________________________________________________________________________

Се продаваат гаќите на Eлвис Присли – носени и неиспрани!

Елвис овие гаќи ги носеше под неговиот култен бел комбинизон на настап во далечната 1977 година.

______________________________________________________________________________________________________

Банка која зема пари од мртвите

Теоријата за тоа дека сите луѓе сме зомби, во служба на големите корпорации и финансиски системи не се некоја голема новост. Но, по случајот со Ричард Палмер, оваа теорија повеќе не е само симболична.

______________________________________________________________________________________________________

Бубрег подготвен за трансплатација сестрата го фрлила во ѓубре

Медицинска сестра во Охајо случајно го фрлила бубрегот кој бил наменет за трансплатација. Лекарите се обиделе да ја поправат штетата, но на крајот се увидело дека бубрегот повеќе не можел да се употреби за трансплатација.

______________________________________________________________________________________________________

Му поминала шипка низ черепот – работникот преживеал!

Лекарите во Бразил соопштиле дека Едвардо Леите, 24 годишен градежен работник преживеал откако шипка долга 183 сантиметри му го пробила черепот.

______________________________________________________________________________________________________

Јапонска ефикасност: Доколку скокнете под воз вашето семејство плаќа!

Овој вид на самоубиство е популарна техника за Јапонија бидејќи претставува најмала пречка за семејството на починатиот. Меѓутоа не и за железницата бидејќи лицето кое извршило самоубиство на овој начин го забавува сообраќајот и по неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно видео: Огромен кит исплива на површина покрај девојки кои се возеле со кајак

Додека уживале во возењето со кајак, одеднаш покрај нив испливал огромен грбав кит.

______________________________________________________________________________________________________

Го каснала кобра па и се осветил! – Ја изгризал до смрт

Мохамед Салмо Мија, додека ја обработувал земјата во своето село оддалечено на 200 километри од Катманду, го каснала отровна кобра па решил да и се освети. Од бес зошто го каснала да убил белата кобра со заби, односно и вратил со иста мера и ја изгризал до смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Борби на тригодишници во градинка, ги организирале воспитувачки!

Мислите дека организаторите на борби со кучиња се за осуда? Тоа не е ништо во споредба со сценариото : вашето тригодишно дете во тепачка организирана од воспитувачките во градинка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Најстрашната куќа во светот

Најморничавата куќа изградена на едно рид покрај еден мотел, во која живеел еден од најпознатите филмски негативци стана икона на ужасот. Каде е сместена дрвената градба изградена во американски – викторијански стил?

______________________________________________________________________________________________________

Седум месеци „умирал“ од рак, а бил здрав како дрен, му ја погрешиле дијагнозата!

Англичанецот Енди Гуд (50) минал седум месеци во агонија мислејќи дека умира од рак на панкреасот. Пред две години докторите му соопштиле дека му преостануваат уште неколку месеци живот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хеликоптери на Хаваи фаќаат НЛО!

На Хаваите со камера се „уловени“ воени хиликоптери како кружат околу непознат топчест објект. Теории постојат повеќе, но се повеќе луѓе веруваат дека се почесто не посетуваат вонземјанци!

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Црногорци го врзале магарето за камион и го влечеле по патот

Магаре врзано за камион кој се движел по патот е снимен од случајни минувачи. Магарето се мачело и со нозете се лизгало по жешкиот асфалт неможејќи да го стаса камионот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го убила 4 год внук зошто се скарала со сестра и – сакала да се фрли од зграда, но ја спасиле

Се скарала со сестра си, па и го убила четиригодишниот син. Откако го усмртила неговото мало тело го фрлила од покривот на зградата.

______________________________________________________________________________________________________

T-Mobile испраќал сметки на починат корисник

Е во ова денешно профитно лудило телекомуникациските компании не знаат што прават. Три дена по смртта на Дарел Далзиел, неговиот син се јавил во T-Mobile, за да го откаже телефонот на татко си, се наведува во извештајот на KCBS news.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Морничава реклама за парфемот на Лејди Гага!

Погледнете ја мрачната промоција за новиот парфем „Fame“ на контроверзната Лејди Гага.

______________________________________________________________________________________________________

Нов изум! Купете си конзервиран воздух од градот кој најмногу го сакате

Фотограф од Прага, Кирил Руденко, неодамна дошол на идеја, смислил нов изум кој за многу кратко време стана популарен.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1