Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Видео/Фото: „Ослободите ги Пуси Рајот“, Русин заклал мајка и ќерка и напишал порака со нивната крв

Жал ми што некои лудаци го користат името на бендот, а ова убиство е или валкана провокација или дело на психопат“, напишал на свјот Твитер адвокатот на музичката група.

______________________________________________________________________________________________________

Библиските ликови имале ментални проблеми?

Во очи на светскиот ден на ментално здравје„Црква на Англија“ ќе отвори дебата за тоа дали Исус и другите ликови од Библијата биле ментално здрави.

______________________________________________________________________________________________________

Најомразената жена во Белгија на условна казна

Белгиски суд донесе одлука за условна казна и пуштање на слобода на Мишел Мартин, поранешна сопруга на педофилот и сериски убијец  Дутрукс Марк, која му помагала во извршување на злосторствата.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов ладен си ја крстил продавницата ХИТЛЕР – ставил и кукаст крст

сопственици се двјаца Индијци. Еден од нив Rajesh Shah вели дека поим нема кој бил Хитлер а продавницата ја крстил по надимакот на дедото на неговиот партнер.

______________________________________________________________________________________________________

Го запалил 17 годишното момче на својата ќерка

Полицијата во Келн соопшти дека уапсила 52 годишно лице кое е осомничено дека го убило момчето на својата ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Што прават мобиларите со вашиот мобилен?? Оваа девојка дознала!!

Гратис! Секогаш добредојден момент, или понекогаш не!. И се расипал телефонот, го однела на сервис, и го вратиле назад поправен, ова треба да биде едноставен процес без непредвидени ситуации, но не е.

______________________________________________________________________________________________________

Се облекол како Бигфут со намера да привлече туристи – два автомобила го прегазиле – загинал на автопатот

44-годишен жител на градчето Калиспел – Монтана, сакал да направи траги од наводен бигфут, како неговото место би станало популарно и посетено од туристи. За таа цел тој облекол и костум и отишол со намера да ги остави трагите за кои подоцна ќе се тврди дека се од митското суштество.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ваков молец не сте виделе – и научниците се чудат

Овој молец ги збуни дури и научниците кои незнаат каде да го сврстат.

______________________________________________________________________________________________________

Тинејџерка убила своја врсничка со чешел за коса

Во судот „Олд Бејли“ во Лондон денеска една тинејџерка беше осудена на доживотна робија, со условна казна од 10 години, откако минатата година убила друга тинејџерка со чешел за коса со метален, зашилен врв.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ужас!! пијана девојка на место на сообраќајка со жртва пеела и играла пред камерите кои дошле да снимаат

По сообраќајна несреќа во Русија, во која имало и неколку жртви дошла полицијата на увид а и неколку новинарски екипи. Една девојка во видно алкохолизирана состојба видела шанса да си се промовирa. Иако зад неа имало мртви тела таа играла и пееле пред камерите. Им велела –

______________________________________________________________________________________________________

Наместо на хот лајн – свртел во полиција и ја викнал полицајката на секс – уапсен е (Видео)

Триесет и две годишниот Американец Џошуа Басо е уапсен затоа што заѕвонел на бројот на итна служба и флертувал со полицајките.

______________________________________________________________________________________________________

Сакал да се качи во авион со 27 змии – уапсен е

Бразилец беше уапсен на интернационалниот аеродром во Орландо, поради тоа што сакал да прошверцува 27 змии и да ги продаде во својата родна земја.

______________________________________________________________________________________________________

Го претепале откако го украл амбулантното возило, а потоа со истото бил пренесен во болница

Двајца австријци во центарот на Грац украле амбулантно возило додека лекарската екипа давала прва помош. Да биде малерот уште поголем за едниот од крадците бил претепан од страна на неговиот татко, а подоцна со истото возило кое што го украл и го оставил, бил пренесен во болница.

______________________________________________________________________________________________________

Си го убил синот мислејќи дека е мајмун

Селанец од Непал по грешка го убил својот дванаесетгодишен син мислејќи дека е мајмун кој му ја крадел овошјето.

______________________________________________________________________________________________________

Се продаваат гаќите на Eлвис Присли – носени и неиспрани!

Елвис овие гаќи ги носеше под неговиот култен бел комбинизон на настап во далечната 1977 година.

______________________________________________________________________________________________________

Банка која зема пари од мртвите

Теоријата за тоа дека сите луѓе сме зомби, во служба на големите корпорации и финансиски системи не се некоја голема новост. Но, по случајот со Ричард Палмер, оваа теорија повеќе не е само симболична.

______________________________________________________________________________________________________

Бубрег подготвен за трансплатација сестрата го фрлила во ѓубре

Медицинска сестра во Охајо случајно го фрлила бубрегот кој бил наменет за трансплатација. Лекарите се обиделе да ја поправат штетата, но на крајот се увидело дека бубрегот повеќе не можел да се употреби за трансплатација.

______________________________________________________________________________________________________

Му поминала шипка низ черепот – работникот преживеал!

Лекарите во Бразил соопштиле дека Едвардо Леите, 24 годишен градежен работник преживеал откако шипка долга 183 сантиметри му го пробила черепот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1