Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Како му успеа ова? Дете си ја заглави главата во ограда – Видео

Mомче од Кина ја заглавило главата во отвор на бетонска тераса и поради паника не можел да ја извади главата. Плачел на целиот глас, а околку него се собрале луѓе кои не знаеле како да му помогнат.

______________________________________________________________________________________________________

300 мештани ја земаа правдата во свои раце – провалија во затвор и живи запалија 2 убијци

Група од 300 лути боливиски мештани истури бензин врз двајцата осомничени Бразилци, во знак на одмазда за убиството на тројцата Боливијци ноќта пред тоа.

______________________________________________________________________________________________________

На Дизниевата Ариел и направија операција за зголемувње гради

Ако некои девојки се совршени тоа се секако Барби и Дизниевите принцези, но не мислел така еден пластичен естетски хирург од Венецуела.

______________________________________________________________________________________________________

Фотографии од кои ќе се наежите и нема да заспиете!

Оваа колекција на слики ќе го доведе во прашање се она што сте мислеле дека го знаете за спиритуалниот свет…И колку е можеби лесно да се премине од него.

______________________________________________________________________________________________________

18+ : Фото + Видео – Пет светски бизарни секс рекорди

Прочитајте за најчудните секс рекорди кои нема да ги пронајдете во Гинисовата книга со рекорди!

______________________________________________________________________________________________________

Куче уби девојка која се грижела за напуштени кучиња

  Ребека Кери 23 годишна студентка била нападната и убиена од куче во нејзиниот дом во Декатур во Џорџија. Студентката се грижела за напуштени животни и дома чувала пет кучиња, меѓу кои и пит бул, дога и боксер. Пит булот бил со неа шест години.

______________________________________________________________________________________________________

Лудо Видео: Облечени како ѓаволи, ги прескокнуваат бебињата, за да ги исчистат од гревови

Шпанија исто како и нашиот Балкан, врие од бизарни пагански обичаи кои се разликуваат од село до село.

______________________________________________________________________________________________________

Болест – Луди змии! – е уште тоа ни фалеше!

Змии со психички нарушувања, ова е ново. Научниците открија нова необична појава кај одреден вид змии – најчесто кај боата и питонот. Се однесуваат како да се пијани, икаат, долго време зјапаат во една точка и се врзуваат (самите себеси) во чвор.

______________________________________________________________________________________________________

20 годишен човек застрелал 3 годишно девојче, нарекувајќи ја претходно ку*ва

Во Детроит непознат човек застрерал 3 годишно девојче нарекувајќи го најпрвин ку*ва, изјавила нејзината мајката. Дваесетгодишниот човек почнал да дофрла навредливи зборови, додека малото девојче си играла со нејзина другарка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Не се бањал цели 38 години бидејќи свештеникот му рекол дека на тој начин ќе добие син

Кајлаш Синг сега има 65 години, а не се избањал ниту потстрижил од 1974 година, односно откако се оженил.

______________________________________________________________________________________________________

Бизарно: Со години спиел до неговата мртва сопруга Фото/ Видео

За да не се распадне телото на неговата сопруга, Ван направил процедура слична на балсамирање, само што во овој случај тој користел глина која ја нанел на целото тело на неговата сопруга, а најголема количина на лицето.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан Супермен уапсен во шопинг центар во Шведска

Неименуваиот норвежанин облечен во костум од Супермен го забележале во шопинг центар во шведскиот град Лулеа.

______________________________________________________________________________________________________

Ги лажеле луѓето дека снимаат реално шоу – а тие ги ограбувале.

  Двајца мажи, од Индијана во Пенсилванија, пријавиле дека на улица биле ограбени од две момчиња кои им ги одземале сите пари кои ги имале кај себе и тоа на финта.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Крокодил нападна чувар пред престрашени дечиња

Во зоолошка градина во Охајо за време на престава за дечиња и други гости крокодилот го нападна тренерот.

______________________________________________________________________________________________________

Го труела со капки за очи за да и посвети „малку“ внимание! – умрел

Повеќе од три години трело труењето на 45 годишниот Едгар Несбит. Шокантно признание на неговата 33 годишна девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Вонземјани го натерале да ја ограби мајка му и да дели на бездомниците!?!

Џон Мајкл Кирби кој има 29 години и живее од Тисајд, тврди дека ја ограбил мајка си,  затоа што добил наредба од вонземјани.

______________________________________________________________________________________________________

Затвореник прошверцувал сперма – и ја пратил на жена му за вештачко оплодување, синот се фатил од прва

Амар Зибен отслужува доживотна казна во затвор во Израел. Успеал да прошверцува сперма до неговата сопруга во Палестина која денеска родила син, а парот не се има видено 15 години.

______________________________________________________________________________________________________

13 годишна Македонка продадена за 3000 евра во Италија – ја силувале и гореле со струја

Италијанската полиција успеа да спаси 13 годишна Македонка која била продадена од страна на нејзиното семејство за брак во Венеција, по што истата била злоставувана од страна на 17 годишно момче кој требало да и биде иден сопруг.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1