Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Мајка од Њу Џерси ќе тужи откако нејзиното видео како го дои бебето се појавил во порно клип

Жена од Њу Џерси мислејќи дека придонесува за едукација на жените кои што треба да ги дојат своите деца, снимила видео со нејзината новородена ќерка, видео кое што некој го искористил како порнографски материјал, кој што бил споделен со илјадници корисници на јутјуб и останати социјални мрежи.

______________________________________________________________________________________________________

Најопасната дрога на светот: Ја блокира слободната волја, брише меморија… Дали таа е причина за „Бетмен“ масакрот?

Стеблото од Borrachero (Brugmansia X candida, Datura candida) е украсено со прекрасни бели и жолти цветови кои висат на тенки гранки и ја кријат тајната за која знаат само неколкумина од Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

Медицински феномен: Девојче родено бремено – паразитски близнаци

Дали некогаш сте слушнале за случај „паразитски близнаци“ каде еден целосно развиен близнак, кој во себе носи неразвиено или делумно развиено тело од другиот близнак, или за случајот девојче кое е родено бремено?

______________________________________________________________________________________________________

Закачил свински глави на џамија за да ги навреди муслиманите

Поранешен војник Симон Паркес (45) беше уапсен од страна на полицијата, за злодело кое што го направил пред две години, закачувајќи глава на свиња, на капијата на џамијата Челтенхам во Глоуцестершире, и пишувајќи навредливи пораки на ѕидовите со крвта.

______________________________________________________________________________________________________

Хитлер вино се продава во Италија

Жена чии роднини починале во логорот во Аушвиц била шокирана кога во една продавница во Италија открила дека се продава вино со ликот на Хитлер на етикетите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Со кола влетала во зграда и си го прегазила поранешниот маж!

Бренда Вајт е обвинета дека се обидела да иврши убистви врз поранешниот маж откако со кола влетала во деловен објект во Салт Лејк Сити со намера да го прегази.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Лажно се удавил за да избега од жената

  Рејмонд Рот (47) официјално се удави на 28-ми јули, пред очите на неговиот син, дури и сеопфатната мисија на еден куп спасувачи не успеа да го најде неговото тело.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поставиле камера да ги фатат крадците – снимиле дух како плаче над нивната кола

Се запрепастиле кога на снимките виделе чуден облик на светлечка сенка и изгледа како да го гушка автомобилот Волво и да липа над него.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Исповед на човекот на кого „човекојадец“ му го изеде лицето!

„Ми го парчоса лицето, ми ги уништи очите, во основа тоа е се што има да се каже“, за прв пат проговори бездомникот на кого канибал му изеде речиси половина од лицето. „Ништо лошо не му реков“, смирено додава 65 годишникот кој закрепнува во болница во Мајами.

______________________________________________________________________________________________________

Наркоман заразен со хепатит Ц им ги одгризал ушите на две момчиња – Фото

Зомби филмовите преточени во реалност, две момчиња минатата недела побарале лекарска помош – биле жртви на канибалистички напад од наркоман заразен со хепатит Ц!

______________________________________________________________________________________________________

Хотелиер ќе одговара поради дискриминација, одбил да и изнајми соба на проститутка

Хотелската индустрија во Австралија сериозно ја разнишала одлуката на судот кој истакнал дека била извршена дискриминација врз една проститутка, бидејќи сопственик на мотел одбил да и изнајми соба во која таа би ги давала своите услуги.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал поради водич за секс – каде смеете со малолетни, каде не смеете воопшто

,,има многу држави на оваа планета каде што можете слободно да имате секс со девојчиња од 12 или 13 години зошто се сметаат за возрасни,, пишува во водичот за секс.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Сами во куќата: Мајката заборавила на децата поради секс со комшијата

Деца на возраст од 3 и 4 години и десет месечната Кристал, биле оставени четири часа сами во својата куќа, додека нивната мајка имала секс со комшијата.

______________________________________________________________________________________________________

Руска подземна секта држела деца затворени во темни ќелии 10 години

Руска подземна секта која буквално живеела под земја со цел да го прекине секој можен контакт со светот, криела 27 деца во темнина, во подземните ќелии, речиси повеќе од една декада, изјави јавниот обвинител.

______________________________________________________________________________________________________

Патниците шокирани: На пресечено авионско крило пишувало, „Ние знаеме за ова“

Патникот го фатила паника кога го здогледал натписот на крилото, кое што изгледало како оштетено, а на истото била напишано „Ние знаеме за ова“.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Градот на светлината лежи врз царството на мртвите!

Во подземјето на Париз се наоѓаат катакомби и тунели кои кријат мрачни тајни за историјата на Градот на светлината.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер на Вест Хем ќе паузира поради расипани заби!

Фудбалерот Рејвел Морисон ги напушти подготовките во Германија, бидејќи ќе му вадат 7 заба.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Крокодил“, „Луда мачка“ и „Волшебен змеј“ – дроги убијци

Опасните дроги што ги тресат Америка и Европа го загозуваат и Балканот. Крокодил“, „Луда мачка“ и „Волшебен змеј“ се нови синтетички дроги што експресно го уништуваат организмот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1