Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Преку ден просела навечер дотерана со луксузна кола одела во град – Ја откриле медиумите – Видео

Американска телевизија открила неверојатна измама на една млада девојка. Преку ден на штаки, подгрбвена и облечена во валкана облека просела по улиците. Но по крајот на ,,работниот ден,, таа е сосема нормална млада, дотерана девојка која вози скап автомобил.

______________________________________________________________________________________________________

Смешно видео: Погледнете како настанало кравјото лудило!

Можеби и не може да се нарече пеење бидејќи звуците што овој Кинез ги испушта тешко можат да се опишат со тој глагол.

______________________________________________________________________________________________________

Индија: Бебе почина бидејќи родителите немале пари за инкубатор

Новородено девојченце почина во државната болница во Панџаб, на северот на Индија откако лекарите ја извадиле од инкубатор затоа што родителите немале 200 рупји – односно 3 евра да платат за да остане во инкубаторот.

______________________________________________________________________________________________________

Експлицитно + 18 ВИДЕО/ ФОТО – порно снимката на внукот на Туџман

  По барање на читателите српски Курир вечерва ја објави порно видео снимката која внукот на Фрњо Туџман – Игор Туџман ја снимил и ја нудел да ја продаде.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно уапсен: Затворен е бидејќи одбил да го напушти затворот!

Во илјада луѓе илјада чуда, меѓутоа шерифот и неговите заменици од окружниот затвор во Рокингам ваков случај се уште не виделе. Родни Двајн Валентин не сакал да го напушти затворот.

______________________________________________________________________________________________________

Свештеник педофил се „правдал“дека го истражувал „Пеколот“ од Данте

Професорот и свештеник обвинет дека присилил малолетна девојка на сексуален однос тврди дека само го истражувал романот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Изгубил кладба па му ја запалиле главата

По настанот шокирани останале и гостите кои гледале како пријателите на Вилиам му ја поливаат главата со чашка Бакарди 151, а еден носи пламен.

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно: Му го пресекле вратот и го фрлиле во контејнер. Бебето е во критична состојба!

Лекарите велат дека посекотината на вратот за среќа не била многу длабока па бебето преживеало и не умрело веднаш. Се верува дека бебето е жртва на кинеската политика за едно дете.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Орангутанот Тори на одвикнување од цигари

Чуварите на една зоолошка градина во индонезија го преместиле Тори, женски орангутан, во друг кафез во кој нема да може секојдневно да биде во допир со посетителите кои упорно и даваат цигари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Насмејте се до солзи – Девојка со стриптиз, без да знае, го собра цело маало на гости

Мораме да ве предупредиме, колку што се некои случки смешни, толку се и болни бидејќи на одредени девојки снаодливоста не им е јака страна. Сепак она што ќе го видите не се падови туку нешто друго.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пронајдено тело од необично чудовиште на брегот на Менхетен

Џенис Гинли испратила фотографии до медиумите на кои бил сликан леш од засега непознато животно на кое сосема случајно налетала под мостот Бруклин.

______________________________________________________________________________________________________

„Фрик“ Научници создале генетски модифицирани крави кои даваат човечко млеко

По се изгледа дека генетски модифицираните бебиња, мајмуните од лабораторија, генетски модифицираните комарци, па дури и човечки хибриди не се доволни за некои генетичари кои континуирано се почесто го модифицираат генетскиот код на природата.

______________________________________________________________________________________________________

Крадци му го украле пенисот!?

Феи Лин (41) останал без пенис додека спиел, соопштија од локалната полициска станица во град во Источна Кина, а се претпоставува дека арамиите се всужност неговите љубовници, неколку жени со кои несреќниот човек одржувал „блиски“ контакти.

______________________________________________________________________________________________________

Словенец украл 240 000 таблети Вијагра, го нашле како се крие во шума

Словенечката полиција уапси 25 годишно момче кој минатиот викенд влегол во фармацевтската компанија Лек, и украл над 240.000 таблети Вијагра.

______________________________________________________________________________________________________

,,Џoкер,, го пратил планот од масакарот на својот психијатар, ковертот неотворен

„Џокер“ убиецот неколку дена пред нападот во киното, на својот психијатар му испратил писмо во кое детално му ги најавил своите планови. Сепак ковертот останал неотворен до ден денес.

______________________________________________________________________________________________________

Во Аргентина до плата преку лотарија – со извлекување

Локалните власти во еден аргентински град немаат доволно парични средства за да ги исплатат работниците во управата, па редоследот на исплатата на паричните месечни заработки ги утврдуваат преки извлекување на топчиња со бројќи идентично како на томбола.

______________________________________________________________________________________________________

Бразилските затвореници со вртење на педалите создаваат струја и го возат својот пат до слободата

Бразилските затвореници со вртење на педалите на неподвижен велосипед го возат својот пат до слободата, а истовремено ги осветлуваат и градските светилки

______________________________________________________________________________________________________

Авион удрил во падобранец – си ја снимил сопствената смрт

Несреќа во Бразил, падобрански инструктор загина а двајца се поврдени при скок од авион.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1