Archive | Ха Ха Ха RSS feed for this section

Фото: Фатен жив – Градоначалникот Маријан среде Прилеп пие Скопско

Иако Прилеп си ја има Прилепска пивара – еден од главните спонзори на прилепски Пиво фест и двигател на прилепската економија – Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески фатен жив како среде Прилеп си ,,пијуцка,, СКОПСКО ПИВО :)))))))

______________________________________________________________________________________________________

Најчудните прашања на интервју за работа

Google не е единствена технолошка компанија позната по чудните прашања на интервјуата за работа. Потенцијалните кандидати за работа во Apple, Microsoft, Facebook и многу други.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Е.пип.БИ го знакот – Градоначалникот Коце дава иснтрукции за зелен бран

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски во обиколка и проверка дали работи зелениот бран во Скопје. Додека ги шетал семафорите му присметал еден знак.

______________________________________________________________________________________________________

Бугарин тврди дека македонците имаат најмали пениси – мапа

Бугарскиот дизајнер, фотограф и илустратор Јанко Цветков, направил мапа на која испишал за секоја земја одделно колкава е просечната големина на пенисите.

______________________________________________________________________________________________________

Дива свиња влегла во банка во Австрија

Дива свиња влегла во филијала на една австриска банка во местото Хајнбург-ан-дер, јави австриската новинска агенција АПА.

______________________________________________________________________________________________________

Го опремил стадото овци со мобилни телефони

Еден јужноафрикански фармер ги опремил своите овци со мобилни телефони со цел постојано да биде во контакт со стадото и да ги спречи постојаните кражби на имотот, пишуваат тамошните медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Му го вратиле украдениот автомобил после 42 години

Автомобилот марка Ostin-Hejli изчезнaл во1970. додека Боб бил студент. Полицијата автомобилот крем боја го нашла на интерент на eBay, каде бил огласен.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонски реклами од `90

На времето немаше компјутерски обработки, немаше нашминкани реклами – тие беа едноставни, со препознатливи гласови.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов пијан на велосипед – полицијата го привела за да се отрезни

Полицијата во Осјечко-Барањската објаст објави дека во Осијек 52 годишен маж бил приведен во полиција бидејќи во крвта имал 4,21 промили алкохол.

______________________________________________________________________________________________________

Бетмен може да лета, но ќе се утепа уште на слетување – откриваат физичарите

Бетмен со помош на своето одело може да лета од високи згради и облакодери, но сепак кога би слетувал веројатно би умрел, докажале британски студенти по физика.

______________________________________________________________________________________________________

Франција: Се породила пред матичарот кој ја венчавал

Една Французинка се породила во дворот на градската општина во која само неколку минути претходно го кажала судбоносното ДА.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Накова се истетовира – арно ама го утна англискиот

  Александра Накова е постојано во центарот на вниманието – секогаш ги изненадува фановите, па така и овој пат.  Накова се истетовира.

______________________________________________________________________________________________________

Пијани невести (ФОТО)

  Што е полошо од пијана жена? – Пијана жена на сопствената венчавка. Во ваков случај младоженецот има само една можност, да го ублажи дебаклот или да и се придружи. Во продолжение ќе се задржиме само на пијаните жени. Следи нешто прекрасно…

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Фејсбук одмазда на лут татко – Ти го убив лап-топот, ај да те видам постирај

Уникатна одмазда на лутиот татко. Откако ќерката Хана претерала со своите фејсбук авантури, таткото Томи Џордан пронајде навистина оргинален начин да ја казни непослушната 15-годишна ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

За сите гребатори – Подлижувајте со стил

  Иако не е лесно тоа да се признае, вистина е дека понекогаш на работното место многу подобро поминуваат оние кои умеат да се „подлижуваат“. Секако нашиот совет е работа, работа и само работа но работа која навистина има некаква конкретна цел, секогаш се исплати.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Не е лесно да се биде гејмер – видете како полудуваат

Како што сите знаеме гејмерите се луѓе кои сакаат видео игри и се многу избувливи кога се работи за истите. Србите имаат една народна поговорка, која грубо преведено значи не допирајте лав додека спие, или ќе ви ја снема главата. Во следните примери ќе се обидеме да ви ја доловиме сликата зашто истата поговорка важи […]

______________________________________________________________________________________________________

Банкарски долг тежок 360 килограми! – платил рата со ковани парички

Банкарските кредити и долгови се вистински товар  чија тежина честопати го нарушува мирниот сон кај секој што се фатил за ова оро.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кока Кола во пластично ќесе – нова амбалажа

Американскиот гигант Кока Кола одлучи да одговори на потребите на најсиромашните потрошувачи во неразвиените земји. Во Средна Америка се продава Кока Кола во биораздрадливи ќеси.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1