Archive | Живот RSS feed for this section

Фото – Не сакам да седам до црнец – еве како изреагирала стујардесата

  Непријатна случка при лет во Шпанија. Патничка одбила да седи до црнец и барала смена на седиштето по секоја цена. Оваа фотографија на интернет ја поставила патничка која била на летот додека настанала непријатната сличка. Еве како Mарианела Агуире ја раскажува случката.

______________________________________________________________________________________________________

Раѓањето на дете ја подобрува меморијата на жените

Раѓањето на дете ја подобрува меморијата на жените, утврдија американските научници.

______________________________________________________________________________________________________

Чесите се најголеми пијаници во Европа

Најновите податоци на Светската здравствена организација покажале дека Чесите просечно пијат 16,6 литари чист алкохол годишно.

______________________________________________________________________________________________________

Воспаление на увото кај доенчиња

И бебињата може да страдаат од воспаление на уво. Додека се мали таквите воспаленија начејесто се акутни и тоа на средното уво.

______________________________________________________________________________________________________

Монокл (НЕ)СЛУЧАЈНИ СЛУЧАИ

Но, ако за миг повторно се вратиме на терминот случаен, ќе констатираме дека навистина ништо не е случајно, односно дека случајно е само неслучајното и неслученото.

______________________________________________________________________________________________________

Револуционерен спреј против чиреви на вени

Со оваа болест се борат пациенти кај кои е дијагностицирано пореметување на венската улцерација. Научници од Тексас измислиле револуционерна мешавина на ќелии на кожа и протеини кои потикнуваат згрутчување на крвта.

______________________________________________________________________________________________________

Ова момче се чува за првата брачна ноќ со вистинската

19 годишниот Брус Диксон на ланче околу вратот носи привезок во облик на клуч кој е дел од привезок срце – кое пак го носи неговиот татко.

______________________________________________________________________________________________________

Видео совети – што ако имате помали батерии, како да одзатнете туш и др

Ова се совети кои секогаш може да ни се најдат.  На првото видео има совети како лесно да одвртите штраф со помош на ластиче. Потоа како со маслиново масло да отстраните боја од вашето тело.

______________________________________________________________________________________________________

Како е можно: Некои луѓе се сеќаваат на секој миг од својот живот!

Само 33 луѓе во светот имаат автобиографска меморија. Тие може да се сетат на секој момент од својот живот од десетина година па наваму.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Љубов и во здравје и во болест – секогаш заедно

Трогателна приказна и доказ дека љубовта не познава граници. Во добро и во лошо, во здравје и во болест секогаш заедно. Овој пар од Портланд не можеше да ја организира венчавката како што сакаат.

______________________________________________________________________________________________________

Дали вакцините ги убиваат децата!?!

Бројни студии на светски научници покажуваат дека аутизмот, детската парализа, епилепсијата и многу други заболувања, се последица од вакцинирање.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто треба жените да бидат директори!?!

Повеќе жени на чело на компании звучи како одлична идеја. Со ова се сложуваат и стручњаците кои тврдат дека  фирмите ќе работат многу подобро ако на челните позиции стои жена.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Некогаш најубави жени сега баби – говорат за модата, пластичната хирургија и убавината

Ние живееме во свет опседнат со младоста и убавината. Навистина е интересно да се чуе и види како сега изгледаат некогаш најславните убавици.

______________________________________________________________________________________________________

Сега ќе немате мир од шефовите и кога се на одмор

Во Мајкрoсофт се работи на робот кој што ќе биде особено интересен за шефовите на компаниите, кои што и во периодот додека се на некоја плажа, ќе можат да ги надгледуваат своите вработени, дали си ги завршуваат работните задачи.

______________________________________________________________________________________________________

Кои финти ги прават луѓето за да не седне некој до нив во автобус

Луѓето сакаат комоција, посебно доколку до нив треба да седне непознат човек – е тоа е паника. Со цел да спречат другите да седат до нив, во јавниот превоз има секакви смешки и финти со кои луѓето се користи.

______________________________________________________________________________________________________

Што ќе јадеме за 20 години?

Цената на месото би можела да се удвои во наредните десет години и ќе стане луксузна роба, предвидуваат футурулозите. Што ќе јадеме тогаш?

______________________________________________________________________________________________________

Борба за бебе – ако не забремените за 1 год, одма кај гинеколог

Стручњаите советуваат, доколку не можете да забремените во рок од една година а имате незаштитен однос и постојано пробувате, правец-гинеколог.

______________________________________________________________________________________________________

Царскиот рез е поопасен од што мислиме

Иако многумина сметаат  дека царскиот рез е безопасна и рутинска операција, овој процес може да биде опасен и опоравувањето да трае многу долго.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1