Archive | MKD истражува RSS feed for this section

Моќта на негативните мисли…

Минатиот месец во Сан Хосе Калифорнија дваесет и едно лице побарало лекарска помош поради изгореници, здобиени од одење по жар, а сето тоа како дел од манифестацијата која е наречена „Ослободете ја внатрешната моќ“ под раководство на Тони Робинс.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Начинот на кој спиете открива каков пар сте!

Спиењето во ист кревет можеби подразбира поголем степен на интимност отколку секс, бидејќи бара голем степен на прилагодување.

______________________________________________________________________________________________________

Како навистина можете да забремените – Вистини и Заблуди!

Мислевте дека можете да забремените доколку за прв пат имате секс, додека доите, или додека имате менструација? Проверете дали следните тврдења се вистина или заблуда.

______________________________________________________________________________________________________

Луѓето со нулта крвна група имаат најсилно срце

Сите оние кои имаат нулта крвна група треба да знаат дека имаат силно срце бидејќи имаат природна заштита од разни срцеви заболувања, тврдат научниците од Универзитетот Харвард.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поскапе еве како да возите економично – совети од Гинисов рекордер!

Прво, не морате да возите без клима уред, без радио или пак, не дај боже со изгаснати светла. Значи треба да бидете економичен зад воланот, а не мизерно смешен.

______________________________________________________________________________________________________

Пијте вода за да ја смирите главоболката

Се чини дека научниците пронајдоа ефикасен начин за смирување на непријатните главоболки. Доколку патите од силни болки во главата, оставете или намалете ги таблетите и пијте вода.

______________________________________________________________________________________________________

Живееме во ера на пластика – сами си го уништуваме здравјето!!!

Пластиката е нераздвоен дел од нашето секојдневие. Секој ден децата си играат со пластични играчки, насекаде фрламе платични ќеси, пиеме вода од пластини шишиња, ставаме кациги од пластика, па дури и мобилните телефони се пластични.

______________________________________________________________________________________________________

Македонки заработуваат од интернет секс и до 2.000 евра дневно!!!!

За одбрана клиентела на само три сајта  Siti of Love, Eskortik, Indipendent eskort servis, пронајдовме огласи во кои девојките се детално опишани со ценовик и телефонски броеви.

______________________________________________________________________________________________________

На одмор со Автомобил – Поправката, ако ви се расипе, ќе ве чини поскапо и од летувањето

Шлепување и поправката на автомобилот во странство може да ве чини исто толку колку и целиот одмор со семејството. За да се намали непотребниот трошок експертите препорачуваат осигурување, или членство во некоја од организациите за асистенции на патиштата.

______________________________________________________________________________________________________

Банките секогаш имаат нови изненадувања за клиентите – трошоци за кои не сте ни знаеле дека постојат

Граѓаните при секој деловен договор со банките треба добро да  ја проучат цената под кои тие пружаат одредена услуга па дури да го проучат и целиот ценовен тарифник. Само на тој начин може колку толку да ги избегнат изненадувањата од страна на банките .

______________________________________________________________________________________________________

Избегнете грешки при перењето на вешот

Трикови на добрите домаќинки! Чистата облека не подразбира само активирање на машините за перење, туку и пред и по перењето, треба правилно да се чува и одржува облеката, како не би се изгубил обликот и бојата на истата.

______________________________________________________________________________________________________

Ниту е вкусно ниту е здраво: Ова се најчудните производи на прехранбрената индустрија

Корисниците од сервисот на Ранкер, ги одбраа десетте најлоши јадења и пиења, но и други производи, поврзани со прехранбрената индустрија, која може да се најде во трговските центри ширум светот.

______________________________________________________________________________________________________

Отарасете се од мравки со тоа што имате по дома

Доколку дома или во дворот ви се појават мравки средствата за да ги отстраните може да се многу скапи, а и треба време, а мравките знаат да се досадни.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Со Кока Кола најубаво се чисти WC школка !!!!!

Наместо да користите тешки и скапи хемикалии кои се и опасни дали сте знаеле дека тоалетот најубаво се чисти од каменец со КОКА КОЛА !?!?!?

______________________________________________________________________________________________________

Зошто имате подочници и како да ги отстраните

Дехидрацијата е еден од најголемите предизвикувачи на подочници. Соковите и газираните пијалоци нема да ја спречат дехидрацијата, треба да се пие исклучиво вода.

______________________________________________________________________________________________________

Орален секс единствен лек за утринска мачнина кај трудните !?!

машка пропаганда или вистина!?!   Дали оралниот секс е добар за утринската мачнина кај трудниците или пак мажите се поигруваат со цел да бидат задоволени во секое време? Сепак се работи за сериозно истражување на Гордон Галуп.

______________________________________________________________________________________________________

Како да се обезбедите од молња и вие и вашето семејство?

Пред да одите надвор: Добро слушнете ја прогнозата за времето и разгледај ја можноста за одложување или откажување на активностите доколку се предвидуваат грмотевици

______________________________________________________________________________________________________

Нараквица која ви јавува кога сте претерале со сончање

Шведски научници измислија нарквица која што може да спречи и да даде до знаење, кога сме премногу изложени на сонце и да ги намали ризиците од рак.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1