Archive | Свет RSS feed for this section

Научникот кој го истражуваше Титаник е педофил – му нашле 22.000 слики од детска порнографија

Почитуван океански научник кој беше меѓу првите кој го истражуваше Титаник имал 22.000 слики со детска порнографија на компјутерот.

______________________________________________________________________________________________________

Американскиот амбасадор во Бенгази бил силуван па убиен

Цели 12 часа траела потрагата по безживотното тело на американскиот амбасадор во Бенгази, демонстрантите се изживувале со него влечејќи го низ запалената амбасада.

______________________________________________________________________________________________________

Ерупција на вулкан во Гватемала

33.000 луѓе побегле поради ерупција на вулканот “Фуего” во Гватемала. Сеизмолозите соопштија дека од вулканот висок 3.763 метри се чула серија јаки експлозии, а од него излегол густ облак дим висок три километри.

______________________________________________________________________________________________________

Во Австрија падна снег – Видео / Фото

На некои патишта во северниот дел на земјата воведено е задолжително користење на зимска опрема.

______________________________________________________________________________________________________

Казни, плата од 4 долари, живот со глувци и фекалии – како се произведува Iphone5?

Ситуацијата на интернатите е полоша и од хорор филмовите, ѓубре, фекалии и арома од угинати животни е првото нешто што ќе го привлече вашето внимание кога ќе влезете во интернатот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Роботот Памела ќе спасува луѓе на плажа

Истражувачите од Институтот за технологија во Токио го претставиле роботот, кој е направен по моделот на олимписките пливачи, кои во иднина би можеле да спасуваат човечки животи.

______________________________________________________________________________________________________

Јупитер уште еднаш ја спаси Земјата?!

Астрономски аматери за време на вчерашниот ден, забележале краток огромен блесок во атмосферата на Јупитер.

______________________________________________________________________________________________________

15 год девојче во кома – поради тампон добила токсичен шок

  Петнаесетгодишната Paige Roffey од Есекс била хоспитализирана во тешка состојба поради токсичен шок кои настанал како последица на бактериско труење. Откриено било дека иако девојчето користело тампон само 4 чaса тоа довело до бактериско труење.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Новиот iPhone 5

Новиот iPhone 5 кој свечено на светот му беше преставен вчера е тенок 7,6 милиметри и лесен 112 грама, екран со големина од четири инчи, како и нов софтвер

______________________________________________________________________________________________________

Лореал не смее да рекламира креми како да се лек или семоќни

Американската служба за контрола н храна и лекови ја предупреди познатата козметичка куќа L’Oreal да престане да ги рекламира своите креми за лице како да се лек или пак семоќни.

______________________________________________________________________________________________________

Кревет отпорен на земјотрес- може да издржи 65 тони

Јапонската компанија „Shinkosanqyo“ го исфрли на пазарот својот нов изум, кревет отпорен на земјотрес, кои може да издржи 65 тони рушевини.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Политичка пресметка на небо – ќе се судреа авиони на две партии

Два авиони за влакно избегнаа несреќа летајќи над Холандија. Тие се приближиле толку што едно време летале и закачени еден за друг.

______________________________________________________________________________________________________

Грција бара оштета од Германија за злосторствата што им ги направил Хитлер

Грција се закани дека ќе бара милијарди фунти оштета од Германија за воените злосторства за време на Втората светска војна.

______________________________________________________________________________________________________

Вознемирувачки фотографии од убиството на американскиот амбасадор во Либија

ВНИМАНИЕ ЕКСПЛИЦИТНИ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тетовиран од глава до пети – кандидат за претседател во Чешка

Владимир Франц, е човек кој е тетовиран од глава до пета, има пирсови и е ексцентричен – но упорно собира потписи да се кандидира на наредните избори за претседател на Чешка.

______________________________________________________________________________________________________

Луѓе плаќаат да ги брка полиција!

Темница, непристапен терен, неизвесност, страв, – какво е чувството да си имигрант во бегство пред граничната полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Јас ти мафтав ти не ме виде – и рече на слепа олимпијка францускиот претседател

  Невиден гаф на Францускиот претседател Франсоа Оланд.

______________________________________________________________________________________________________

Финска: Отворен ресторан во рудник

  Вечера за едно лице – од солен лосос, телешко месо  пита од јаболка заедно со пијалок и превоз до рудникот  чини 128 евра.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1