Archive | Свет RSS feed for this section

Фото/ Видео: Власта криела скандал, син на политичар загинал во сообраќајка во ферари откако имал секс со две девојки

  Дваесет и три годишниот Линг Гу, син на истакнатиот политичар Линг Џихуа,  загинал во сообраѓајна несреќа возејќи го со голема брзина својот автомобил марка ферари откако имал секс со две девојќи.

______________________________________________________________________________________________________

Слеп патник испаднал од авион

Унаказено тело на човек на возраст од 30 години, е пронајдено на хаубата на автомобил во лондонскиот кварт Мортлејк, а првите наводи од истрагата, покажуваат дека најверојатно станува збор за слеп патник кој што испаднал од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Италијанците барaат: Французи, вратете ни ја нашата Мона Лиза!

Во Италија е покрената кампања за враќање на Мона Лиза на Да Винчи во “родниот град” Фиренца, во петицијата до сега се собрани 150.000 потписи.

______________________________________________________________________________________________________

Семејството на паднатиот Navy Seal во акцијата на убиството на Бин Ладен обвинува – Тоа што го направи Обама беше кривично дело

Семејството на паднатиот Navy Seal, (американски војник) Арон Ваугх, изјавија јавно дека нивниот син бил исполнет со некарактеристичен страв за него кога потпретседателот Џо Бајден, се пофали и обелодени во јавноста дека неговиот тим 6, бил одговорен за убиството на Осама бин Ладен.

______________________________________________________________________________________________________

11 години од терористичките напади на кулите близначки во САД – Видео

11 септември 2001 Терористичка група од 19 лица, со четири киднапирани патнички авиони полни со гориво, се урнаа во кулите-близначки на Светскиот трговски центар во Њујорк и во зградата на Пентагон близу до Вашингтон.

______________________________________________________________________________________________________

Њу Џерси: Градоначалникот на Трентон, уапсен поради корупција

Градоначалникот на главниот град Трентон, на сојузната држава Њу Џерси, во неделата бил уапсен под обвинение за корупција, за наводно примање мито во текот на прикриената Стинг операција, соопштија властите.

______________________________________________________________________________________________________

Срушени милиони сајтови во светот – недостапен повеќе од 4 часа и MKnews

Лице поврзано со хакерскиот колектив Анонимуси ја презеде одговорноста за  хакерскиот напад на големиот GoDaddy.

______________________________________________________________________________________________________

Смајли полни 30 години – среќен роденден Смајли

Професорот Skot Fahlman од Питсбург во 1982 година на огласната табла на факултетот на студентите им оставил порака која завршувала со Смајли.

______________________________________________________________________________________________________

Голман од Бразил ја измасакрирал бремената љубовница

Голманот Бруно Фернандес де Соуза од бразилскиот клуб Фламинго, ќе заврши во затвор поради убиство на неговата бремена љубовница, бразилската манекенка Елиза Саммудио (25).

______________________________________________________________________________________________________

Руски студенти 23 часа полагале испит кај пијана професорка

Според пишувањете на медиумите во Русија, усмениот испит кај една професорка во централниот дел на земјата траел 23 часа.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Објавена снимката од шпанската политичарка како мастурбира

Снимката на која пратеничката во градската општина во шпанскиот град Лос Хебенес, излезе во јавност.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Во оваа пештера како од филм на Бонд, Берлускони си правел Бунга Бунга оргии

Вилата на Берлускони на Сардинија, е локацијата каде  екс италијанскиот премиер ги собирал проститутки и старлети и  ги одржувал оргиите познати како Бунга Бунга забави.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поранешна европска шампионка во гимнастика сега заработува од проституција

Поранешната европска шампионка во гимнастика, Романката Флоареа Флорика Леонида (25) последниве години својата егзистенција ја обезбедува со проституирање.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тинејџер ја снимил мајка си додека месечари

Тинејџер кој на Youtube се потпишал како “stillsoundlyawake” поставил снимка од својата мајка која месечари. Жената е фатена во куњата како игра во ноќница и разговара со синот, а за цело тоа време спие.

______________________________________________________________________________________________________

Марио Балотели го пратија на психијатар за да ги откаже цигарите

Напаѓачот на Манчестер сити Марио Балотели доби наредба од клубот да посетува психијатар за да го остави пушењето.

______________________________________________________________________________________________________

Најбогатиот французин ќе емигрира во Белгија заради понизок данок

Најбогатиот французин Бернар Арно сака да земе двојно државјанство, француско-белгиско, како би избегнал плаќање на 75 проценти од данокот што го плаќа сега во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Се активираше вулкан во Никарагва

  Највисокиот вулкан во Никарагва се активирал. почнал да исфрла чад и гас во атмосферата. Жителите од околината во паника ги напуштиле своите домови, а ќе бидат евакуирани и сите жители во подножјето, околу 3000 луѓе

______________________________________________________________________________________________________

Демонстранти се обиделе да ја „уапсат“ Кондолиза Рајс

Припадниците на антивоеното движење „Коид пинк“ изјавиле дека сакаат да ја уапсат Рајс, бидејќи му била советник на Буш за национална безбедност, во времето кога започна војната во Ирак.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1