Archive | Свет RSS feed for this section

Финска: Отворен ресторан во рудник

  Вечера за едно лице – од солен лосос, телешко месо  пита од јаболка заедно со пијалок и превоз до рудникот  чини 128 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Поради кризата зголемен бројот на самоубиства

Италија е позната како белата вдовица откако почна кризата во Европа и откако се воведоа строги мерки за штедење во земјите. мерките тешко ги поднесоа жителите во овие земји.

______________________________________________________________________________________________________

Талибанците се закануваат-ќе го убиеме принцот Хари

Ќе направиме се за да го убиеме принцот Хари и останатите членови на британските сили, се заканил еден од талибанците.Во текот на негоивот ангажман во Авганиста, принцот хари беше задолжен за усмерувње на авионите кои со бомби ги гаѓале талибанските скривници во Хелменд.

______________________________________________________________________________________________________

Талибанците на фејсбук под лажни профили на убави девојки ги мамат војниците

Австралиската Влада во официјално писмо упатено до војниците им совтуваше да внимаваат со кого се пријатели на социјалните мрежи. Советот важи и за војниците и за нивните семејства и пријатели.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ја нацртал панорамата на Менхетен со едната рака, додека со другата го снимал на iPod

Лондонскиот уметник Патрик Вејл, стана интернет сензација откако на Јутјуб се појави видео снимка на која се гледа како го скицирал Менхетен со врвот на Емапајр стејт билдинг.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео: Власта криела скандал, син на политичар загинал во сообраќајка во ферари откако имал секс со две девојки

  Дваесет и три годишниот Линг Гу, син на истакнатиот политичар Линг Џихуа,  загинал во сообраѓајна несреќа возејќи го со голема брзина својот автомобил марка ферари откако имал секс со две девојќи.

______________________________________________________________________________________________________

Слеп патник испаднал од авион

Унаказено тело на човек на возраст од 30 години, е пронајдено на хаубата на автомобил во лондонскиот кварт Мортлејк, а првите наводи од истрагата, покажуваат дека најверојатно станува збор за слеп патник кој што испаднал од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Италијанците барaат: Французи, вратете ни ја нашата Мона Лиза!

Во Италија е покрената кампања за враќање на Мона Лиза на Да Винчи во “родниот град” Фиренца, во петицијата до сега се собрани 150.000 потписи.

______________________________________________________________________________________________________

Семејството на паднатиот Navy Seal во акцијата на убиството на Бин Ладен обвинува – Тоа што го направи Обама беше кривично дело

Семејството на паднатиот Navy Seal, (американски војник) Арон Ваугх, изјавија јавно дека нивниот син бил исполнет со некарактеристичен страв за него кога потпретседателот Џо Бајден, се пофали и обелодени во јавноста дека неговиот тим 6, бил одговорен за убиството на Осама бин Ладен.

______________________________________________________________________________________________________

11 години од терористичките напади на кулите близначки во САД – Видео

11 септември 2001 Терористичка група од 19 лица, со четири киднапирани патнички авиони полни со гориво, се урнаа во кулите-близначки на Светскиот трговски центар во Њујорк и во зградата на Пентагон близу до Вашингтон.

______________________________________________________________________________________________________

Њу Џерси: Градоначалникот на Трентон, уапсен поради корупција

Градоначалникот на главниот град Трентон, на сојузната држава Њу Џерси, во неделата бил уапсен под обвинение за корупција, за наводно примање мито во текот на прикриената Стинг операција, соопштија властите.

______________________________________________________________________________________________________

Срушени милиони сајтови во светот – недостапен повеќе од 4 часа и MKnews

Лице поврзано со хакерскиот колектив Анонимуси ја презеде одговорноста за  хакерскиот напад на големиот GoDaddy.

______________________________________________________________________________________________________

Смајли полни 30 години – среќен роденден Смајли

Професорот Skot Fahlman од Питсбург во 1982 година на огласната табла на факултетот на студентите им оставил порака која завршувала со Смајли.

______________________________________________________________________________________________________

Голман од Бразил ја измасакрирал бремената љубовница

Голманот Бруно Фернандес де Соуза од бразилскиот клуб Фламинго, ќе заврши во затвор поради убиство на неговата бремена љубовница, бразилската манекенка Елиза Саммудио (25).

______________________________________________________________________________________________________

Руски студенти 23 часа полагале испит кај пијана професорка

Според пишувањете на медиумите во Русија, усмениот испит кај една професорка во централниот дел на земјата траел 23 часа.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Објавена снимката од шпанската политичарка како мастурбира

Снимката на која пратеничката во градската општина во шпанскиот град Лос Хебенес, излезе во јавност.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Во оваа пештера како од филм на Бонд, Берлускони си правел Бунга Бунга оргии

Вилата на Берлускони на Сардинија, е локацијата каде  екс италијанскиот премиер ги собирал проститутки и старлети и  ги одржувал оргиите познати како Бунга Бунга забави.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поранешна европска шампионка во гимнастика сега заработува од проституција

Поранешната европска шампионка во гимнастика, Романката Флоареа Флорика Леонида (25) последниве години својата егзистенција ја обезбедува со проституирање.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1