Archive | Свет RSS feed for this section

Голман од Бразил ја измасакрирал бремената љубовница

Голманот Бруно Фернандес де Соуза од бразилскиот клуб Фламинго, ќе заврши во затвор поради убиство на неговата бремена љубовница, бразилската манекенка Елиза Саммудио (25).

______________________________________________________________________________________________________

Руски студенти 23 часа полагале испит кај пијана професорка

Според пишувањете на медиумите во Русија, усмениот испит кај една професорка во централниот дел на земјата траел 23 часа.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Објавена снимката од шпанската политичарка како мастурбира

Снимката на која пратеничката во градската општина во шпанскиот град Лос Хебенес, излезе во јавност.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Во оваа пештера како од филм на Бонд, Берлускони си правел Бунга Бунга оргии

Вилата на Берлускони на Сардинија, е локацијата каде  екс италијанскиот премиер ги собирал проститутки и старлети и  ги одржувал оргиите познати како Бунга Бунга забави.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поранешна европска шампионка во гимнастика сега заработува од проституција

Поранешната европска шампионка во гимнастика, Романката Флоареа Флорика Леонида (25) последниве години својата егзистенција ја обезбедува со проституирање.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тинејџер ја снимил мајка си додека месечари

Тинејџер кој на Youtube се потпишал како “stillsoundlyawake” поставил снимка од својата мајка која месечари. Жената е фатена во куњата како игра во ноќница и разговара со синот, а за цело тоа време спие.

______________________________________________________________________________________________________

Марио Балотели го пратија на психијатар за да ги откаже цигарите

Напаѓачот на Манчестер сити Марио Балотели доби наредба од клубот да посетува психијатар за да го остави пушењето.

______________________________________________________________________________________________________

Најбогатиот французин ќе емигрира во Белгија заради понизок данок

Најбогатиот французин Бернар Арно сака да земе двојно државјанство, француско-белгиско, како би избегнал плаќање на 75 проценти од данокот што го плаќа сега во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Се активираше вулкан во Никарагва

  Највисокиот вулкан во Никарагва се активирал. почнал да исфрла чад и гас во атмосферата. Жителите од околината во паника ги напуштиле своите домови, а ќе бидат евакуирани и сите жители во подножјето, околу 3000 луѓе

______________________________________________________________________________________________________

Демонстранти се обиделе да ја „уапсат“ Кондолиза Рајс

Припадниците на антивоеното движење „Коид пинк“ изјавиле дека сакаат да ја уапсат Рајс, бидејќи му била советник на Буш за национална безбедност, во времето кога започна војната во Ирак.

______________________________________________________________________________________________________

Златната рута на Кина поцрвене – никој не знае од што поцрвенуваат реките

За река која ја нарекуваат „златна рута“, црвена е чудна боја да се види. Но, сепак токму тоа се случува со Јангце, а никој не знае зашто.

______________________________________________________________________________________________________

Еврото крахира

Германскиот конзервативен весник го обвини претседателот на Европската централна банка, Марио Драги, дека издал бланко чек на презадолжените членки во еврозната, што би можело заедничката европска валута да ја доведе на пропаст. 

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Најсилниот земјотрес од серијата земјотреси на Коста Рика снимен на безбедносните камери

Силен земјотрес го потресе копното на Коста Рика, со јачина од 7.6 според Рихтеровата скала, во средата на 5 Септември околу 8 часот и 30 минути.

______________________________________________________________________________________________________

Видео + Фото: Асртероид ќе се доближи до земјата во Февруари 2013

Во Февруари 2013 година, астероидот 2012 DA14 ќе помине доста близу покрај Земјата. Овој мал астеорид ќе ја одмине нашата планета на растојание од 27 илјади километри од нејзиниот центар.

______________________________________________________________________________________________________

Креативни реклами – Галерија

Иако стручњаците и за најглупавите реклами ќе изнајдат начин да докажат дека се генијални само што обичниот човек тоа не може да го разбере, лаиците и понатаму ја обожаваат оригиналноста.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Силен земјотрес во Кина – најмалку 50 загинати

Најмалку 50 лица загинаа, а 150 се повредени во неколку земјотреси што ја погодија југозападна Кина. Најсилниот земјотрес бил 5,7 степени според Рихтер.

______________________________________________________________________________________________________

Со четка за заби од 2 евра поправиле вселенска станица од 100 милијарди

  Астронаутите Sunita Williams и Akihido Hoshide успеале да го порават дефектот на вселенската станица со четкичка за заби.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава колата на Џемс Бонд ама и неговите сини гаќи

На големата аукција по повод 50 години од Бонд филмовите главна ѕвезда е автомобилот на агентот 007 “Астон Мартин” DBS V12 купе, кој се појави во филмот “Quantum of Solace”

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1