Чудо во Русија – Падна зелен снег (Видео)


На Сибир падна зелен снег кој предизвика паника. zelensneg

Снегот има јака зелена боја и ги збуни граѓаните кои беа уплашени од овој чуден феномен.

Сепак властите велат дека нема место за паника, флуроцентниот зелен снег бил добиен како реакција на хемиската фабрика која испуштила големо ниво на хром во воздухот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1