Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот


Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови.
Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.

Во последната недела од јануари, дневните температури ќе биде постојано во позитива а минималните утрински температури нема да одат под минус 4. Поинтензивни врнежи од снег не се очекуваат.screenshot_3

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1