Даниел Кајмаковски ќе ја преставува Македонија на Евровизија


Даниел Кајмаковски и неговата песна ,,Лисја есенски,, е победник на овогодинешниот скопски фестивал 2014 и ќе ја преставува Македонија на песна на евровизија годинава во Виена.

Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Со освоени 22 поени, тој го освои првото место. Покрај настапот на Евровизија, Кајмакоски ќе инкасира и 20.000 евра.
Втора е Тамара со 20 поени, а зад неа е Еги.

daniel evrovizija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1