Денеска постудено, со дожд и ветер – викендов потопло


vreme2Времето денеска, петок 26 септември, ќе биде облачно и постудено од вчера, а се очекуваат врнежи од дожд.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Веќе утре (сабота) се очекува променливо облачно и потопло време, со температури до 21 степен.

В недела ќе биде потопло, до 24 степени,

в понеделник нè очекува речиси летен ден, со сончево време и температура до 26 степени.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1