Детали за убиеното момче на Велигден: „Знаеме кој го уби, а знае и полицијата“


Бил член на Бед Блу Бојс и страствен навивач на Динамо. Неговиот брат вели дека тој никогаш не се занимавал со матни работи.nova dupka hrvatska
-„Мислам дека знам кој го уби, знае и полицијата, па нека го најдат и нека го уапсат.“- вели братот на Анте Шкембера, кој на Велигден беше пронајден како лежи без свест во канал во Загреб.

Шкембера го пронашла жена која минувала и тоа половина час откако момчето било рането со нож.

Тој веднаш бил префрлен вп болница и опериран, но подлегнал на повредата и починал.

-„Беше нормален дечко кој ја сакаше Хрватска и страствен навивач на Динамо. Никогаш не се занимавал со матни работи.“- рекол неговиот пријател.

Анте заминал во петокот вечерта да се најде со некој лик и оттогаш повеќе не го виделе.

Полицијата овој случај службено не го води како убиство и немаат никој осомничено. Тие го пребарале целиот дел околу од местото каде што Анте бил буиен за да го пронајдат ножот со кој Анте бил прободен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1