ДИК одби два од приговорите на СДСМ


ДИК со два гласа за и седум против одлучи да отфрли два од вкупно шесте приговори поднесени од СДСМ за избирачки места 2010 и 2025 во општината Теарце во шестата изборна единица.dik-sednica-prigovori

Во моментов комисијата дискутира по следниот приговор кој се однесува за иста повреда како и двата приговори кои веќе беа одбиени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1