Димовски: Џафери го одбра датумот за законот за јазиците – кога УЧК почна да пука


Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од говорницата на Собранието на 32. седница на која ќе се гласа за Законот за јазиците, се осврна на денешниот датум кој бил одбран за седницата.

– Џафери го избра датумот кога пред години УЧК почна да пука во Тетово, истакна тој.

Ова наиде на реакции од пратениците.

Џафери поради долгото обраќање го исклучи микрофонот на Илија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1