Директорот на полицијата открие: Знаеме кој ја уби Јелена Марјановиќ


Полициската истрага не затаи туку деноноќно се работи на расветлување на овој случај.

Како што истакна директорот на полицијата Владимир Ребиќ, деталите од истрагата за убиството на пејачката не смеат да бидат изнесени во јавност, но полицијата поседува значајни докази и ниту еден не е исклучен.jelena5467

– Бараме докази кои се несоборливи. Не смееме да згрешиме и да уапсиме некој кој не е извршител на кривично дело, рече Ребиќ.

Пропусти во работата на полицијата, кога станува збор за истрагата за убиството на Јелена Марјановиќ, немало, но како што истакна Ребиќ, ниту една полиција не може да го реши овој случај веднаш, а за комплициран случај, како што е овој, потребно е време.vladimir-rebic-direktor-policije-foto-mup-1468141856-946921

-Со тек на време ќе го решиме и овој случај, рече Ребиќ во утринската емисија на ТВ Пинк.

Како што истакна, полицијата речиси е сигурна дека знае кој ја убил пејачката, но многу е важно да се соберат соодветни докази.

-Лично, мислам дека знам кој ја убул, но ќе го причекаме собирањето докази, рече директорот на полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1