Дознајте кои сте биле во претходниот живот според вашиот датум на раѓање


14-28 ЈУЛИ
23-27 СЕПТЕМВРИ
3-17 ОКТОМВРИ
Духовен учител со големо срце

Луѓето ви се восхитувале поради вашиот шарм и интелигенција. Сте имале големо влијание на сите околу вас. Секогаш сте ги заштитувале послабите. Сте биле вистински водичи и учители. Луѓето ве следеле насекаде. Денес, не ја сакате осаменоста и им помагате на луѓето. Не сте многу дружељубиви, а понекогаш знаете да бидете ексцентрични. Во овој живот, многу добро знаете што сакате и како да го постигнете тоа. Во љубовта се водите според разумот и логиката, а не според срцето.
22-31 ЈАНУАРИ
8-22 СЕПТЕМВРИ
Уметник кој патувал низ светот

Вие сте биле човек со многу бујна фантазија. Сте поседувале голем талент и сте ги забавувале луѓето. Секогаш сте биле во центарот на вниманието. Во овој живот, многу сте чувствителни и не ги покажувате вашите емоции така лесно. Сѐ уште ве привлекуваат авантурите, ама моментално сте врзани за едно место и за една личност. Денес, имате остар и продорен ум и не постои проблем што не можете да го решите.
29-11 АВГУСТ
30-7 НОЕМВРИ
Заштитник на правдата

Вие сте биле многу тактични и рамнодушни. Добро сте ги планирале работите и мудро сте ги одбирале вашите цели. Освен тоа, сте биле добри говорници и писатели. Во овој живот, вие сте многу искрени и смирени и ги мразите сите облици на насилство. Сакате хуманитарни активности и им помагате на болните и изнемоштените. Меѓутоа, немате доверба и понекогаш ги потценувате вашите способности. Многу сте емотивни во љубовта и подготвени сте да ѝ се посветите на саканата личност со целото ваше битие.
8-21 ЈАНУАРИ
1-11 ФЕВРУАРИ
Милосрден бандит

Вие сте биле родени во сиромашно семејство и поради уште од мали нозе сте сфатиле дека светот е поделен на богати и сиромашни луѓе. Вашето мото од минатото гласи „Земи од богатите и дај им на сиромашните“. И денес сте идеалисти, но повнимателни сте од претходно. Два пати мерите, а еднаш сечете. Им го отворате срцето само на вашите пријатели кои докажале дека ја заслужуваат вашата грижа. Во љубовта имате премногу барања и сонувате за тоа да доживеете вистинска љубов со тело и душа.

1-10 МАРТ
27-18 ДЕКЕМВРИ
Цар

Вие сте биле многу горди, амбициозни и интелигентни. Сте успеале да стигнете и до кралскиот престол и сте станале големи владетели на големо кралство. Сте владееле строго и сте внимавале на дисциплината. Во овој живот, не сакате да ви наредуваат и да ве предводат други луѓе. Ја сакате вашата слобода и со сите сили се обидувате да ја задржите. Вие сте големи индивидуалисти и не сакате тимска работа. И во љубовта сте себични, па затоа сите ваши љубовни врски се краткотрајни.
12-29 ФЕВРУАРИ
20-31 АВГУСТ
Омилен крал и владетел

Никогаш не сте го сакале насилството. Секогаш сте биле тактични и благодарение на вашата нежност сте успеале да освоите многу срца. Меѓутоа, многу често сте имале проблеми предизвикани од љубомората на вашите непријатели. Денес, вие сте многу чувствителни и се лутите кога некој се меша во вашиот приватен живот. Се плашите од осаменост и изолација. Немате доверба во саканата личност и имате многу тежок карактер. Не ги покажувате вашите емоции.
20-8 МАЈ
12-19 АВГУСТ
Немилосрден освојувач

Вашите најнагласени карактерни особини од претходниот живот биле ненаситноста и желбата да ја наметнете вашата волја. Сте имале голем број непријатели. Секогаш сте биле немилосрдни кон луѓето кои застанувале на патот до вашата цел. Во овој живот, мразите авторитети и доминантни луѓе. Во љубовта, вие сте многу љубоморни, но секогаш сте подготвени да дадете сѐ за личноста која ве восхитува со нејзината љубов и емоции.
9-27 МАЈ
29-13 ЈУЛИ
Мудрец

Многу добро сте знаеле дека славата е меч со две острици. Вие сте биле строги кон себе и не сте си дозволувале да правите грешки. Сте сфатиле дека смртта не е само физичко, туку и духовно искуство. Во сегашниот живот, немате голема доверба во луѓето. Вие сте авторитативни луѓе со добра репутација. Не ги поднесувате површните разговори. Пријателството претставува нешто свето за вас и многу сте лојални. Во љубовниот живот, барате вистина, нежност и романтика.

11-31 МАРТ
18-29 ОКТОМВРИ
19-31 ДЕКЕМВРИ
Голем говорник

Вие сте биле паметни стратези со големи говорни способности. Ваша слабост била вашата романтична страна и нежното срце. Сте ја доживеале љубовта со телото и душата, но повеќе сте дале одошто сте добиле. Не е никакво изненадување тоа што сте станале одмаздољубиви откако ви го скршиле срцето. Во сегашниот живот, сѐ уште сте добри говорници и сакате да остварувате стабилни врски со луѓето. Не ги поднесувате злобните поединци. Подготвени сте да дадете сѐ за пријателството и вашите пријатели секогаш можат да сметаат на вас. Во љубовта, постојано се сомневате во вашите партнери и многу сте љубоморни.
28-18 ЈУНИ
28-2 ОКТОМВРИ
Авантурист со нежно срце

Според вас, смислата на животот се криела во тоа да откривате непознати места. Сте имале многу љубопитна природа со бујна фантазија и постојано сте се обидувале да ја згаснете вашата жед за авантура. Сте сакале да научите многу странски јазици и да посетите неоткриени места. Сега, вие сте многу независни и имате разни интереси. И понатаму настојувате да откривате нови хоризонти и не сакате да останете заглавени на едно место. Во љубовта ја барате вашата сродна душа.
1-19 АПРИЛ
8-17 НОЕМВРИ
Популарен бунтовник

Вие постојано сте сакале да откривате некакви мистерии. Сте имале големи јасновидни моќи и сте можеле да правите магии. Многу сте биле дружељубиви. Вашата љубов кон другите била повеќе духовна отколку физичка. Во сегашниот живот, вие поседувате голем авторитет и имате критички ум. Многу ги цените чувствителните и мудрите луѓе. Вие сте одлични психолози и брзо го откривате она што другите се обидуваат да го скријат од вас. Во љубовта давате сѐ, а истото го очекувате и од вашиот партнер.
1-7 ЈАНУАРИ
19-28 ЈУНИ
1-7 СЕПТЕМВРИ
18-26 НОЕМВРИ
Брилијантен интелектуалец

Вашите главни квалитети биле искреноста и интелигенцијата. Сте имале многу љубоморни непријатели поради вашиот брилијантен ум. Вашите пророчки визии биле длабоко поврзани со вашата интуиција. Постојано сте копнееле по нови знаења и откритија. Во овој живот, чувствувате должност кон луѓето. Имате многу позитивни особини. Сега, вашата интелигенција е уште поголема и секогаш се обидувате да ги истражите длабочините на вашата душа. Вашето мото гласи: „Сакам да ги откријам корените на сите тајни“.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1