Драма на Оскарите: И ја украле статуетката која штотуку ја добила


Актерката Френсис Мекдорманд ноќта на доделувањето на Оскарите ја поминала во солзи, бидејќи нејзината златна статуетка била украдена.

Холивудската ѕвезда ја спуштила наградата на кратко, но маж ја зграпчил и побегнал.

Настанала вистинска драма, меѓутоа фотографот Волфганг Пак ведна реагирал, го запрел крадецот и му ја одземал статуетката за да и ја врати на актерката, а крадецот избегал.

Полицијата во Лос Анџелес потврдила дека мажот со име Тери Брајант е уапсен поради кражба и му е одредена кауција во износ од 20.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1