Драма на Ургентен: Женско лице тешки изгореници се бори за живот, никој не знае која е


Вчера во 00.15 часот од страна на граѓанин во полициската станица Бит Пазар било пријавено дека на ул.192 има женско лице со изгореници по телото кое со екипа на итна медицинска помош е пренесено во Ургентен Центар – Клиника за пластична хирургија, каде доктор не можел да се произнесе за карактерот на повредите.

Лицето е неконтактибилно и не може да се утврди каде и од што се настанати изгорениците.Opasnabiljka-4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1