Драма пред камерата на Сител: Мајката на загинатото девојче префрлена во болница


Пред камерите на Сител попладнево во Шипковица, се одвиваше вистинска драма кога мајката на загинатото девојче на раце беше префрлена во најблиското возило за да и прижат медицинска помош во тетовската болница.Screenshot_9

Како што изјавија жителите, денеска беше погребано 14-годишното девојче кое вчера загина во поплавите и лизгањето на земјиштето во Шипковица.

На мајката, потресена од ненадејанта загуба на детето, попладнево и се слошило и таа во тешка состојба е префрлена во тетовската болница.

Телевизијата во псоледните вести јави дека состојбата на жената е подобрена и таа е префрлена на домашно лекување.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1