Драма во Вегас: Најмалку 2 загинати и 20 повредени во пукање во познато казино


Најмалку две лица се убиени во напад со огнено оружје во ресортот Мандалеј Беј во Лас Вегас.

Според медициски извори на кои се повикуваат американски медиуми, во нападот се повредени најмалку 24 луѓе.

Полицијата не може да потврди дали се работи за еден или повеќе напаѓачи кои се уште пукаат од 32. спрат на хотелот кој е целосно блокиран.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1