Еден од Телетабисите заврши во порно водите?


Британската телевизиска емисија „Телетабис“, особено адаптирана за бебиња и за деца на претучилишна возраст, првпат се емитуваше во март 1997 година и веднаш стана хит, но малку се знае за луѓето кои стојат зад популарните шарени ликови – Тинки Винки, Дипси, Ла-Ла и По.teletabisi

Откако четири години ги развеселуваше најмладите скокајќи во црвениот костим на По, на кого му го позајми и гласот, кариерата на 45-годишната Пуит Фан Ли накратко тргнала во сосема поинаква насока.

Британката, имено, во 2001 година снимила жешки лезбијски сцени, а нејзиниот љубовен клинч со другата жена се прикажал на француската телевизија. – Не се каам за ништо. Ја прифатив улогата, бидејќи во тој момент му изгледаше интересна.

Тој излет во друг жанр и денес го доживувам како дел од актерската професија – изјавила Пуи Фан Ли, мајка на две деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1