Еве како изгледа Марла Мејплс – втората сопруга на Доналд Трамп


Меланија Трамп која е прва дама на САД сите ја знаеме, но помалку е познато дека Трамп се има женето три пати. Првиот пат со Ивана Трамп, а вториот со Марла Мејплс .

Сите три венчавки на Доналд биле проследени со огромно медиумско внимание.

Марла е актерска дива чија љубов со Доналд почна бурно уште пред тој да се разведе од првата жена. Судбоносното ДА го рекле пред 24. години, а потоа ја добиле ќерката Тифани. Се венчале во 1993. а бракот не траел долго па се развеле во 1996.

Таа и по разводот имала само пофалби за Доналд.

Марла и денеска живее на релација Америка – Италија, изгледа одлично и има линија на која може да и позавидат и помлади девојки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1