Евтини авионски карти – 99 евра до Виена, Солун, Сараево, Сплит, Дубровник..


Евтини авионски карти до неколку европски дестинации од 15 август.

Српскиот авиопревозник „Јат ервејз” нуди повратна карта по цена од 99 евра до осум дестинации. И тоа од Белград кон Виена, Солун, Штутгарт, Тиват, Подгорица, Скопје, Сараево, Сплит, и Дубровник.

Промотивниот пакет ќе важи од 15 август до 10 септември, но во тој период ќе може да си купите само карта – но за да летате во периодот од 10 септември до 14 март 2013 година. Понудата не важи за време на новогодишните и божиќните празници.

во понудата се нудат и повратни билети со цена од 129 евра за до Атина, Рим, Милано, Истанбул, Берлин, Франфурт, Дизелдорф, Копенхаген, Стокхолм, Гетеборг.

159 евра пак чини повратна карта од Белград до Цирих, Амстердам, Брисел, а за 179 евра до Париз и Лондон.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

2 Responses to “Евтини авионски карти – 99 евра до Виена, Солун, Сараево, Сплит, Дубровник..”

 1. Работам во истиот бизнис и знам дека при купување на авионски карти секогаш има многу „ако“ и „доколку“. Ефтините авионските билети се нудат во период кога завршува туристичката сезона и кога настапува мртвило на пазарот. Исто така е интересно дека овие попусти не важат за време на новогодишните и божиќните празници. Интересен е фактот дека летовите почнуваат кога промоцијата завршува, па авио компанијата има време да анализира кои летови ќе им се исплаќаат, а кои не, при што некои можат да ги откажат од „објективни причини“, а на патниците да им понудат лет претходниот или следниот ден при што ќе си ги потполнат другите летови.
  Во секој случај добра вест и ви благодарам што ја објавивте.
  Иначе порталчево ви е супер.

  01/09/2012 11:52 at 11:52 Reply
 2. ivana #

  dali ke moze da mi kazete ako ima let od skopje do dusseldorf za ovoj mesec ili nareden mesec povratna karta kolku cini…vi blagodaram odnapred

  05/02/2013 17:16 at 17:16 Reply

Остави коментар за авионски карти

UA-33057274-1