ФОТО: Еди Рама на штикли, сакал да биде повисок од Вучиќ, но не успеа


Ѓоновите на неговите чевли биле неприродно „дебели“.rama-vucic

Албанскиот премиер Еди Рама за време на посетата на Белград носел чевли со дебел ѓон за да изгледа повисок од српскиот премиер Александар Вучиќ.rama-vucic1

Дека ѓоновите на „салонките“ на Рама биле неприродно дебели се гледало и од авион, пишува српски Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1