ФОТО: Македонецот Дејан Димитровски убиен во својот дом


Дејан (36 години) е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и запали Дана Вулин, по што беше осудена на 17 години затвор.

Македонецот Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија.

Триесет и шестгодишниот Дејан е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и ја запали Дана Вулин, по што беше осудена на 17 години затвор.

Австралиските медиуми јавуваат дека полицијата се уште трага по убијците.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1