ФОТО: Тешка сообраќајка во Охрид, загина момче


Дваесет и шест годишно момче утринава го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила на улицата „Питу Гули“ околу 5:30 часот.

kurir.mk

kurir.mk

Од полицијата информираат дека Д.Ј. управувајќи автомобил „Форд Мондео“ изгубил контрола над возилото и удрил во дрво, при што починал на лице место. Во автомобилот бил сам.

Полицијата во моментов врши увид на местото на несреќата, по што ќе бидат познати повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1