ФОТО: Запознајте ги 5-те деца на Доналд Трамп


Финансиски магнат, скандалозна личност, денес Претседател на САД… Нема потреба да ве запознаваме со Доналд Трамп. Тоа што веројатно не сте го знаеле е дека Трамп има пет деца и осум внуци, кои можеби и за среќа, не се толку експонирани.

Запознајте ги:

1. Доналд Трамп Џуниор, 38 годиниdonald-630x422

Најстариот син на Доналд Трамп од првата сопруга Ивана Трамп, женет со манекенката Ванеса Хајдон, со која има 5 деца.

2. Иванка Трамп, 34 годиниivanka_trump_see_through_boobs

Исто така од бракот со Ивана Трамп, Иванка е бизнисменка и модел, мажена со Џаред Кушнер, имаат 3 деца.tttt-504x630ivanka1-558x630

3. Ерик Трамп, 32 годиниerik-630x419

Најмладиот од бракот со Ивана Трамп, го следи татко си во бизнисот исто како и Доналд Трамп Џуниор, женет со продуцентката Лара Јунаска, немаат деца.

4. Тифани Трамп, 22 годиниtifani-630x618

Од бракот со Марла Мејплс, втората сопруга на Доналд Трамп, Тифани е пејачка и старлета.

5. Барон Вилијам Трамп, 10 годиниbaron-569x630

Од бракот со неговата сегашна сопруга, Меланија Трамп, Барон го нарекуваат и мини-Доналд Трамп.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1